Гаряча пора у Вифлеємі

  Гаряча пора у Вифлеємі. Тамтешні майстри ледь встигають виконати замовлення на різдвяні вироби і розіслати їх замовникам.

  Вифлеємські майстри не знали спочинку від початку літа. Цьогоріч - до міста народження Христа прийшла рекордна кількість замовлень на різдвяні сувеніри. Найбільший попит традиційно мають фігурки немовляти Ісуса, виготовлені з дерева.

  Еліза Нуччі, художній директор музею "Вертепа": "Ми починаємо отримувати різдвяні замовлення на наші вироби у червні. Тож зараз - найгарячіша пора року. Цьогоріч попит на нашу продукцію неабияк зріс, і ми сподіваємося виконати всі замовлення".

  Щоби задовольнити попит на продукцію у Вифлеємі відкрили навчальний художній центр. Попри християнську тематику виробів, у ньому навчається й чимало мусульман, серед яких є і дівчата. Щороку там здобувають професію - дванадцятеро учнів. Різбярство, кераміка та розпис - це основні напрямки навчання. А найуживанішими матеріалами є оливкова деревинА, глина та перламутр. 

  Алі Фанун, учень художнього центру: "Я вирішив зосередитися на роботі з перламутром. Мені дуже подобається цей матеріал, а вироби з нього мають напрочуд делікатний вигляд".

  Юсеф Хагал, учитель художнього центру: "У цій школі вони вчаться робити прекрасні речі з дерева, кераміки чи перламутру. Ми також навчаємо учнів розпису. І коли вони випустяться, то стануть не звичайними працівниками, а професіоналами".

  Зараз у майстернях кипить робота : учні вирізають фігурки святих для вертепу та розписують керамічні вибори. Проте так було не завжди. У роки загострення конфлікту між Ізраїлем та Палестинською автономією, до міста майже не приїжджали туристи. Попит на вироби падав, а майстри - втрачали роботу.

  Віктор Лама, директор художнього центру: "Попит на нашу роботу дуже залежить від туризму. Якщо немає туристів, то немає роботи. Це - найбільша складність у професії".

  Рік томУ у Вифлеємі після дев`ятирічної перерви знову відчинив двері музей Вертепу. У ньому зібрані найкращі роботи учнів художнього центру, а також близько двох сотень вертепів з усього світу.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Справжню світлову феєрію влаштував до Різдва у своєму маєтку мешканець Хорватії
  Наступний матеріал
  Лазаренко заперечує свою причетність до вбивств Щербаня і Гетьмана
  Теги: