Фото gazeta.ru

Гаазький суд зобов‘язав Росію виплатити екс-акціонерам ЮКОСа $50 мільярдів

  Третейськимй суд у Гаазі зобов‘язав Росію виплатити колишнім акціонерам нафтової компанії ЮКОС компенсацію у розмірі $50 мільярдів.

  Про це у понеділок повідомляють газета "Комерсантъ" і Reuters з посиланням на свої джерела.

  Судді одноголосно визнали: РФ порушила Енергетичну хартію і фактично експропріювала активи компанії ЮКОС. Розгляд справи тривав майже 10 років.

  Позов був поданий від імені Леоніда Невзліна, Володимира Дубова та інших колишніх акціонерів ЮКОСа. Екс-власник компанії Михайло Ходорковський, який провів за гратами 10 років, дистанціювався від процесу і заявив, що його ця справа не цікавить.

  Група Менатеп, що представляла у суді інтереси позивачів - вимагала відшкодування 114 мільярдів доларів. Втім, суд оцінив втрати акціонерів - менш ніж у половину цієї суми. Крім того, Росія повинна оплатити витрати судового процесу - це ще 65 мільйонів доларів.

  Рішення третейського суду в Гаазі - мають опублікувати вже сьогодні. Однак МЗС Росії вже заявило, що "російська сторона і ті відомства, які представляють Росію в цьому процесі, безумовно, будуть використовувати всі наявні правові можливості для відстоювання своєї позиції".

  На подачу апеляції у Росії є 10 днів.

  Попередній матеріал
  "5 канал" знайшов скандального аніматора, який забороняв дітям українську символіку
  Наступний матеріал
  У Бердянську в багатоповерхівці сталася пожежа, одна людина загинула
  Теги:
  Loading...