5.ua

"5 канал" знайшов скандального аніматора, який забороняв дітям українську символіку

  Не вщухає скандал на болгарському курорті, де аніматор з дитячого табору заборонив українським дівчатам носити вишиванки та синьо-жовті прапорці, і навіть погрожував штрафом. Сам аніматор – родом з України, хоч і мешкає тепер у Москві. На інцидент уже відреагували на найвищому рівні. До табору приїхав представник українського омбудсмана і місцевий консул, а зовнішньополітичне відомство вислало ноту болгарському МЗС з вимогою розібратися із цим випадком дискримінації.


  "Містраль-2" – один з найпопулярніших дитячих таборів на болгарському узбережжі. Ще вчора він був відомий якісним відпочинком, а вже сьогодні прославився іншим: українським дівчатам тут заборонили носити вишиванки.

  Дівчата приїхали з Білої Церкви до Болгарії відпочити і розповісти про свою країну. Але вдягнувши вишиванки на сніданок в таборі – почули від головного аніматора наступне: "Нужно снять вишиванки, будут большие проблемы с директором". Потім дівчата пішли на пляж і почули по гучномовцю про штраф 125 євро.

  Не штрафувати дівчат, а покарати аніматора – з такими вимогами прийшли до табору представники української діаспори. І наштовхнулися на росіян, котрі супроводжують російських дітей на відпочинку.

  У вуличній суперечці росіянка розповідає журналістам свою версію конфлікту. Мовляв, її та відпочиваючих дратували українські гасла.

  Українські діти зізнаються: про Путіна тут теж співали. Але ті, хто скандували "Ла-ла-ла" – уже поїхали.

  Тепер діти і не співають, і національну символіку не вдягають – усе через аніматора Ігоря Абессінова. Про себе він каже: "Я украинец из Киева, родился там. Да, украинец".


  Українець з георгіївською стрічкою на грудях, російським триколором в руках і позначкою в соцмережі "Москва" в графі "місце проживання". Вишиванки на дівчатах його роздратували, бо нагадали про політику та війну. Горе-аніматор патетично запевняє: "Не було ніякої дискримінації. Была цель одна – не война. Одно слово – нет войны. Мне не важно, откуда эти дети - с Украины, с Болгарии. Это не важно. Дети за это время должны забыть слова "политика", "путин", "Порошенко". Это болгарский лагерь, болгарский флаг – все!"

  Між тим, російським триколором на фестивалях в таборі вимахувати не забороняють, тому українське МЗС побачило в діях аніматора дискримінацію українських дітей, і попросило болгарських чиновників розібратись. Приїхав до табору і представник українського омбудсмана. Він каже: в Болгарії є спеціальна комісія з боротьби із дискримінацією. Українські чиновники готують звернення до цієї комісії, щоб вона вжила належних заходів.

  Та поки – скандальний аніматор і далі щовечора у свій спосіб розважає дітей.

  А місцеві українці вже два дні поспіль збираються біля табору в синьо-жовтих прапорах і пояснюють болгарам, що вони патріоти, а не провокатори. Навіть народжених в Болгарії дітей – навчають українського патріотизму

  4-річний болгарин Ілія Топал уже вивчив гасло "Слава Україні", і відгук – "Героям слава!"

  А дівчата з Білої Церкви, які зчинили патріотичний сплеск на узбережжі, їхати вдруге до цього табору уже не планують

  Ірина Герасимова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Родичі жертв катастрофи "Боїнга" готують колективний позов до Путіна – The Telegraph
  Наступний матеріал
  Гаазький суд зобов‘язав Росію виплатити екс-акціонерам ЮКОСа $50 мільярдів
  Теги:
  Loading...