Протестувальників обурюють плани уряду – до кінця наступного року звільнити 15 тисяч держслужбовців. Вони вважають: скорочення штату вишів погіршить якість освіти. Виступають і проти подовження робочого дня для викладачів, об’єднання низки університетів і скорочення кількості факультетів. Адже у результаті у 12 грецьких містах взагалі не залишиться вишів, викладачів та студентів переведуть до інших навчальних закладів. Загалом, змінити місце проживання доведеться щонайменше 20 тисячам людей. Можновладці наполягають: реформи необхідні, щоби заощадити кошти. Втім, протестувальників такі аргументи не переконують.
Іоанна Хаджипавлу, співробітниця університету: «Уряд не хоче відмовлятися від плану звільнень держслужбовців, а отже – усі ми будь-якої миті можемо опинитися без роботи. Але насправді, нас не так багато, як вважає влада, в університеті немає зайвих працівників. Нам потрібна допомога...»
Макіс Копсідіс, професор університету: «Звільнення співробітників вишів – це лише перший крок. Наступним буде повна приватизація освітніх закладів. Ми вважаємо, що ця політика уряду – згубна, і не згодні з нею миритися».