Голова МВС Франції може піти у відставку через расовий скандал

  Расовий скандал у Франції. Міністра внутрішніх справ звинувачують у зневажливому ставленні до національних меншин. В Інтернеті оприлюднили відеозапис зі з`їзду партії, де міністр дозволив собі пожартувати щодо Північно-африканського походження однопартійця. Політичні опоненти одразу ж закликали чільника поліції подати у відставку.

  "Один араб - нічого страшного. Але коли їх багато - це проблема." За ці слова міністр внутрішніх справ може поплатитися посадою. На заміській резиденції президента Саркозі відбувся з`їзд правлячої партії "Союз за народний рух". Там головний поліцейський країни, Бріс Ортефе, пожартував з приводу походження свого молодого однопартійця. Це випадково знаяли на камеру. Після того, як запис оприлюднили, міністру довелося виправдовуватися.

  Бріс Ортефе, міністр внутрішній справ Франції: "Ми усі жартували. Зокрема говорили про мене - що я з провінції Оверн, однак не говорю на місцевому діалекті. Хочу наголосити - я не говорив нічого про походження людей, що можна сприйняти як образу".

  Бенджамін Ланкар, голова молодіжного крила партії: "Полеміка - це добре. Утім зараз це вже переходить всякі межі. Ми цілком на стороні міністра. Жодних образливих заяв на з`їзді не було. А такі скандали лише дискредитують ідею боротьби з расизмом".

  Опоненти правлячої партії - соціалісти - з такими твердженнями не погоджуються. Сегулен Рауяль - суперник Ніколя Саркозі на президентських виборах - звинуватила голову МВС у подвійних стандартах. Вона нагадала, що не так давно міністр був ініціатором звільнення одного з префектів Франції за расистські висловлювання. За відставку Ортефе виступають не тільки соціалісти, але і правозахисники.

  Патрік Лозе, правозахисник: "Виправдання міністра - не переконливі. Образа людей з різних провінцій Франції. темношкірих, євреїв, геїв, жінок - усі це одного поля ягоди. Те, що міністр жартує над своїм походженням не дає йому права говорити так про інших. Я не вважаю, що слова Ортефе вирвані з контексту. Принаймні міністр не навів жодних доказів, що він не образив араба".

  Проблема нацменшин у Франції - одна з найболючіших. Після війни за незалежність Алжиру на початку 60-х років минулого століття Франція евакуювала з Африки 300 тисяч арабів. З того часу їхня кількість значно зросла. Зараз їх більше 5 мільйонів - це 10 відсотків населення. У 2005-му країну охопила хвиля протестів проти дій поліції. За 2 тижні демонстранти спалили кілька тисяч автомобілів.

  Захар Симчич, 5 канал

  Попередній матеріал
  Сутички на релігійно-етнічному ґрунті у Лондоні
  Наступний матеріал
  Гогольфест стартував у "Мистецькому арсеналі"
  Теги: