Гогольфест стартував у "Мистецькому арсеналі"

  Паломництво митців до культурно-художнього комлексу "Мистецький арсенал". Там стартував Гогольфест. Він об’єднав таланти із 16 країн. Майже до кінця вересня кияни та гості міста насолоджуватимуться театральними, художніми, музично-танцювальними та літературними проектами.

  В очі кожного відвідувача вдивляється сам Гоголь. На подвір’ї "Мистецького арсеналу" гостей зустрічає металева голова винуватця дійства. За три роки існування міжнародного фестивалю мистецтв, залізна фігура поіржавіла. До відкриття готувалися майже два місяці. Утім за півгодини до початку, виставкові зали остаточно ще не готові. Цю масивну кількаметрову ляльку від ранку не вдається причепити під дахом. Авторка роботи нервується. Не жалкуючи сукні, береться допомагати.

  Любов Малікова - ілюстратор: "Сегодня ее перевешивали без моего участия. И она упала. Я об этом узнала во второй половине дня. Это мой дебют в выставочной деятельности".

  Нервуються усі потроху. Навіть визнані таланти. Приміром, актори вітчизняного театру "Дах" та Санкт-Петербурзького "Ахе" у тандемі на сцені з’являться вперше. До дебюту готувалися лише чотири дні. Вистава здивує глядача загадковістю, каже постановник.

  Максим Ісаєв - художній керівник театру "АХЕ": "У нас есть муза, которая постоянно спит. У нас есть якобы Гоголь, который постоянно читает свои произведения. У нас есть или парки, или гости или невесты".

  Заради втілення ідеї у життя актори ідуть на неабиякі жертви. Усе тіло покривають фарбою, від якої свербить шкіра.

  Перфоманс вражає глядача не лише таємничістю. На осуд гостям пропонується видовище не для слабких духом. М’ясник, що розбирає туші, лише готує психіку відвідувачів до культурного шоку. Цьгоріч гогольфест здивує, розповідає його засновник Владислав Троїцький.  

  Владислав Троїцький - організатор Гогольфесту: "Масштабностью, системностью, количеством учасников, насыщенностью и качеством программы. За организацию не стыдно".

  За що не соромно, Троїцький пішов розповідати у люди. Переконує справжній вибух вражень та емоцій попереду.

  Володимир Горянський - актор: "В "Мистецком арсенале" я впервые, как мне ни стыдно в этом признаться..."
  Владислав Троїцький - організатор Гогольфесту:  "Рекомендую. Тут каждый день театр!"
  Кор.: "Советом Влада воспользуетесь?"
  Володимир Горянський - актор: "Конечно! Обязательно прийдем смотреть!"
    

  Протягом найближчих двох тижнів у єдиному інтерактивному просторі сучасне мистецтво буде представлене у найширшому спектрі. Музика, танець, сценографія, живопис, дизайн, експериментальний театр , кіно - видовище на будь-який смак.

  Італія славиться Венеціанським бієнале, Франція - Канським та Авіньйонським фестивалями. Росія - Чеховським. Серед метрів світового культурного життя Україна відома Гогольфестом. За що він здобув визнання, митці кажуть: краще один раз побачити.

  Людмила Голоднік та Сергій Кондратьєв, 5 канал

  Попередній матеріал
  Голова МВС Франції може піти у відставку через расовий скандал
  Наступний матеріал
  Сутички між неонацистами і лівими у Гамбурзі
  Теги: