5.ua

ФСБ Росії у міжнародних водах захопила корабель «Грінпісу»

  У ФСБ Росії цю інформацію підтвердили. Там повідомили: судно «Арктік Санрайз» найближчим часом доправлять до Мурманського порту. Екологи стверджують: на момент висадки десанту російських спецслужб, корабель був у міжнародних водах, а отже дії російської сторони – незаконні. Водночас, Росія звинуватила «Грінпіс» в агресивній і провокаційній поведінці. Напередодні двох захисників природи з криголама на кілька годин затримали, після спроби висадитися на бурову платформу «Газпрому». Екологи вимагали від Росії відмовитися від планів буріння свердловин у Баренцевому морі.

  Більшість затриманих – громадяни Австралії. Тамтешні зелені влаштували пікет під російським посольством з вимогою звільнити активістів.

  Пікетувальник, Австралія: «Ми дуже обурені і розчаровані тим, що сталося. Тож, підготували петицію, у якій вимагаємо, щоби росіяни повернули захоплений корабель і відпустили австралійських громадян. У російському диппредставництві нашого листа прийняти відмовилися. Але ми зробимо усе можливе, щоби російський посол таки його отримав і наші активісти могли повернутися додому».

  Попередній матеріал
  США наполягають на жорсткій резолюції Радбезу ООН щодо Сирії
  Наступний матеріал
  Правозахисники: перед Олімпіадою влада РФ зачищає Сочі від кавказців