Українські новини

Французи розробляють електричний літак Ampere

Найближчими днями розпочнуться тестування моделі літака

Французька компанія Onera зайнялася розробкою електричного літака Ampere. Про це повідомляє видання N+1.

Як зазначається, вже у найближчі кілька тижнів почнуться продувні випробування моделі літака в аеродинамічній трубі у французькому місті Лілль. Вони дозволять перевірити аеродинамічне компонування Ampere, який планується оснастити 32-40 електровентиляторами.

Повідомляється, що проект нового електричного літака Ampere передбачає розміщення 16-20 електровентиляторів на передніх кромках консолей крила. При цьому повітряні потоки, створювані електровентиляторами, повинні проходити по верхній поверхні консолей крила, "прилипаючи" до них завдяки ефекту Коанда. Таку технологію використовують також і при будівництві військово-транспортних літаків Ан-72.

Українські новини

Розробники зазначають, що новий електричний літак зможе розвивати швидкість до 500 кілометрів на годину, а тривалість польоту складе близько 2 годин.

Крім того, вони обіцяють, що пілотування Ampere буде значно легшим. На літак також встановлять навігаційне обладнання зі спрощеним графічним відображенням. Очікується, що Ampere буде тихіше звичайних легких літаків. Мала гучність дозволить використовувати Ampere на злітно-посадочних смугах у місті.

Повітряне судно перевозитиме 4 осіб.

Попередній матеріал
ПАРЄ планує прийняти ультиматум від Росії – Ар'єв
Наступний матеріал
Клімкін розповів про інші сценарії врегулювання ситуації на Донбасі
Loading...

У Нідерландах на громадських дорогах вперше протестували безпілотний електричний автобус

Експериментальний електричний літак вперше перелетів через Ла-Манш

У Газі таксист власноруч сконструював електричне авто