Французькі спецслужби намагаються попередити теракт у Парижі

  Франція стоїть перед реальною терористичною загрозою - про це сьогодні заявив міністр внутрішніх справ країни. Глава відомства повідомив, що рівень пильності правоохоронців - підняли до максимуму, утім повідомляти більше подробиць - відмовився. Французька преса, посилаючись на анонімні джерела у владі, запевняє, що у Париж прибула терористка-смертниця, яка повинна підірвати себе у громадському транспорті.

  Загроза терактів у Франції на цей час - висока, як ніколи. Це визнали і уряд, і розвідка. У понеділок міністр внутрішніх справ особисто проінспектував два департаменти, Сена і Марна, щоб перевірити як охороняють школи, і чи вдасться вберегти дітей від імовірних терактів. 

  Бріс Ортефе, міністр внутрішніх справ Франції: "Терористична загроза - реальна. Тому рівень пильності наших служб віднині - підвищений. Хочу також запевнити моїх співгромадян, французів, що ми привели у повну готовність усі необхідні засоби, щоб запобігти будь-якій небезпечній акції".

  Підозри влади глава відомства не конкретизував. Французи ж - сполохані звісткою місцевих ЗМІ, які одночасно повідомили: до Парижа уже прибула терористка-смертниця, яка має завдання підірватися у громадскому транспорті. Цю інформацію, за даними журналістів, уряд отримав із двох незалежних джерел - агентів спецслужб Франції, а також від влади однієї з північноафриканських держав. Представники розвідслужб не підтвердили цієї інформації, але й не спростували.

  Ролан Жакард, головний експерт із безпеки у Франції: "Це насправді серйозна загроза, це не просто розмови на форумах в інтернеті - це цілком точна інформація про злочинні групи, які отримали інструкції здійснити теракти в Європі, і у Франції зокрема, із багатьох причин. І зараз наші антитерористичні підрозділи вважають, що це буде підрив смертника в транспорті, щось таке, як було у Лондоні кілька років тому".

  Рівень терористичної загрози у Франції підвищили до передостаннього 16-го вересня - за кілька днів після анонімного дзвінка з погрозою вчинити теракт на Ейфелевій вежі. Дзвінок виявився - обманом, утім кілька тисяч туристів - евакуювали. Ісламські радикальні організації погрожують помститися Франції за кілька речей. Серед них - і заборона носити паранджу у публічних місцях. На початку вересня цей закон ратифікував Сенат.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Турчинов свідчив у СБУ
  Наступний матеріал
  У БЮТ спростовують інформацію про оборудки з вакциною проти грипу
  Теги: