Франція у четвер передасть Єгипту перший "Містраль", який збудували для Росії

  Офіційна церемонія підняття прапора відбудеться у французькому порту Сен-Назер за участі міністра оборони Франції Жан-Іва Ле Дріана та його єгипетського колеги Сідки Субха

  У четвер, 2 червня, відбудеться церемонія передачі Єгипту першого з двох вертольотоносців "Містраль", які Франція збудувала для Росії.

  Про це у вівторок, 31 травня, пишуть французьке видання Paris-Normandie і єгипетська газета Al Ahram.

  Офіційна церемонія підняття прапора відбудеться у французькому порту Сен-Назер за участі міністра оборони Франції Жан-Іва Ле Дріана та його єгипетського колеги Сідки Субха.

  Корабель отримав назву Gamal Abdel Nasser на честь другого президента Єгипту. З моменту підняття прапора судно офіційно увійде до складу єгипетських ВМС і вирушить до берегів Африки.

  Очікується, що другий "Містраль", який було названо на честь іншого єгипетського президента Анвара Садата, Франція передасть Арабській республіці у вересні.

  Нагадаємо, Франція уклала контракт з Росією на будівництво "Містралів" для російського ВМФ влітку 2011 року. Однак у 2014 році після анексії Криму і військової агресії Росії в Україні Париж заморозив постачання кораблів, а в серпні 2015 року РФ і Франція розірвали контракт. При цьому після розриву контракту Франція отримала право вільно розпоряджатися кораблями.

  Попередній матеріал
  Президент: Про нову хвилю мобілізації поки мова не йде
  Наступний матеріал
  Нова редакція законопроекту щодо суддів не гарантує повної судової реформи – експерт

  Каїр купить у Франції два вертольотоносці "Містраль" - ЗМІ

  Франція продала Єгипту "Містралі", які так і не стали російськими

  Парламент Франції схвалив розірвання контракту на поставку "Містралів" до Росії

  Олланд вирішує долю двох "Містралів" для Росії

  Франція остаточно відмовилася передавати Росії "Містралі"

  У РФ заявили, що розробили власний проект "Містралів"