"Флотилія свободи": зростає обурення світової спільноти діями Ізраїлю

  45 учасників гуманітарної "Флотилії свободи", що пливла у сектор Ґаза - уже депортовані з Ізраїля до своїх держав. Ще понад шести сотням - дали дозвіл на депортацію, але, за даними ізраїльських ЗМІ, вони відмовилися покинути країну, і тому їх відправили у в`язниці. Близько півсотні осіб примусово залишаються на території єврейської держави - це поранені, а також заарештовані. Ізраїль звинувачує їх у нападі на своїх спецпризначенців. Затримані ж запевняють - саме спецзагони першими обстріляли кораблі гуманітарної місії. Інцидент стався вранці у понеділок, коли шість кораблів намагалися доправити гуманітарний вантаж у сектор Ґаза.

  Щонайменше півсотні учасників гуманітарної місії, яка доправляла вантаж у сектор Ґаза - залишаться у Ізраїлі на невизначений термін. Частина - лікуватиметься після сутичок на кораблі, що віз гуманітарний вантаж. Решта - відповідатиме перед ізраїльським судом за звинуваченням у нападі на правоохоронців. Точну кількість затриманих - досі не повідомляють. Відомо лише що із приблизно семи сотень учасників так званої "Флотилії Свободи" понад шістсот вирішили депортувати до своїх держав. Найбільше серед них громадян Туреччини - 380-т. Далі йдуть греки - 38, та британці - 31 особа. Невідома і кількість загиблих. За даними преси - їх 19, ізраїльська влада говорить про 9 жертв. 

  Обурення світової спільноти діями Ізраїлю - дедалі більше зростає. Дедалі більше держав вимагають ретельного розслідування інциденту, засуджують загибель людей. Оскільки більшість жертв - громадяни Туреччини, Анкара готова до жорстких дій. Навіть до розгляду справи у міжнародному суді в Гаазі.  Міністр закордонних справ Туреччини, який вирушив із запланованим візитом до США, закликав Білий дім гостріше відреагувати на інцидент. Утім, держсекретар США пропонує спочатку ретельно вивчити обставини

  Незважаючи на осуд з боку десятків держав, Ізраїїль не визнає помилки у діях своїх спецпризначенців, хоча висловлює жаль з приводу загибелі людей. Посли цієї держави у різних країнах опинилися в центрі уваги преси, коментуючи інцидент. Так, посол Ізраїлю в Росії, заявила, що спецназ застосував силу лише у відповідь на погрози і провокації.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Обама пригрозив судом винуватцям витоку нафти у море
  Наступний матеріал
  II Київський МКФ: гран-прі отримав режисер Аталай Ташдікен
  Теги: