II Київський МКФ: гран-прі отримав режисер Аталай Ташдікен

  Відбулася церемонія закриття Київського міжнародного кінофестивалю. Він тривав у столиці рівно тиждень. За цей час почесне журі на чолі з відомим грузинсько-польським режисером Отаром Іоселіані обирало кращих серед 15 кінострічок. Головний приз кіноконкурсу – бронзова статуетка "Крила" та гран-прі у 20 тисяч доларів.

  Першими на урочисту церемонію закриття другого Київського кінофоруму поспішають головні його фігуранти - почесні члени журі - грузинсько-французький режисер Отар Іоселіані та не менш іменитий американський режисер Вадим Перельман. За сім днів фестивалю вони майже не зімкнули очей - передивились понад сотню стрічок. 15 з них, які увійшли до конкурсної програми, переглядали особливо прискіпливо. Головну інтригу вечора - ім`я володаря гран-прі - зберігають до самого початку нагородження.  

  Церемонія починається із затримкою на годину. Останньою до зали входить почесна гостя фестивалю - знана на увесь за роллю подружки Джеймса Бонда українсько-французька акторка Ольга Куриленко. Поряд з нею - турецький режисер Аталай Ташдікен, який ще і не здогадується, що саме він повезе додому головний приз кінофоруму - статуетку "Бронзові крила" та гран-прі у 20 тисяч доларів. 

  Турецька драма "Бабай" розповідає історію двох малюків, покинутих батьком після смерті їхньої матері. Брат та сестра живуть під опікою хворого діда. Утім, доля таки розлучає їх. Усіх без виняку членів журі картина зачепила за живе. Тому - кажуть - рішення віддати фільму гран-прі - ухвалили одноголосно.

  Українцям цього року теж є чим пишатись. Наша землячка акторка Євгенія Варєніца, яка зіграла головну роль у литовській картині "Вир", здобула перемогу у номінації "Краща жіноча роль". А ось призом за кращу чоловічу роль посмертно нагородили актора Юрія Степанова. В образі непутящого банківського службовця він з`явився у стрічці українського режисера Вілена Новака "Кохати чи вбити". Організатори другим кіфорумом залишились цілком задоволені. От тільки кажуть: кількість конкурсних робіт наступного року скоротять.

  Завітати на третій Київський міжнародний кінофестиваль планує і цьогорічний переможець Аталай Ташдікен. От тільки у якості гостя. А вже за два роки обіцяє привезти до Києва і свою свіжу роботу.

  Марія Коренюк, Олексій Тищенко, 5 канал 

  Попередній матеріал
  "Флотилія свободи": зростає обурення світової спільноти діями Ізраїлю
  Наступний матеріал
  "Артек" отримав нового гендиректора
  Теги: