Фінансовий світ лихоманить

  Фінансовий світ лихоманить. Сьогоднішнє відкриття бірж засвідчило - основні індекси продовжують падати, інвестори - позбавляються акцій. Президент США запевняє фінансистів у стабільності та міцності американської економіки, Центробанк - оприлюднив плани порятунку Іспанії та Італії від дефолту. Але поки що біржева паніка - не припиняється.

  Першими - відкрилися азійські ринки. Тенденція  - невтішна, основні індекси - і далі падають. Інвестори - занепокоєні світовою ситуацією і побоюються економічного спаду. 

  Френсіс Лунь, фінансист: "Це просто ядерна реакція, фінансове цунамі, повна втрата довіри. Найгірша ситуація склалася для Гонконгу. По-перше - на нього вплинуло вчорашнє падіння американського ринку. Індекс Доу-Джонса - знизився на 600 пунктів. А після відкриття біржі Китай оприлюднив економічні дані за останній місяць. Інфляція там - зросла до 6-ти відсотків. Такі новини - не можуть поліпшити настрої на біржі".

  Падають індекси і на українській, російській та європейських біржах. За результатами вчорашніх торгів - українські індекси знизилися на 8 відсотків, європейські - більше ніж на 3ри. В Євроситуація ще складніша. Причина - боргові проблемами Іспанії та Італії. Паніка серед інвесторів посилилася після того, як Центробанк заявив про викуп італійських та іспанських держоблігацій. Навіть після заяви Барака Обами, який заспокоїів інвесторів - розпродаж акцій у Європі та США -лише пожвавився.  

  Барак Обама, президент США: "Уоррен Баффет, який трохи розуміється на інвестиціях, сказав - якби існував рейтинг чотири "А", він би присвоїв його Америці. Я з ним згоден і більшість інвесторів також згодні. Котирування на ринках можуть підніматися і опускатися, але це Сполучені Штати Америки. І що б не казали ті або інші агентства, ми завжди були і будемо країною з найвищим кредитним рейтингом".

   У п`ятницю, 5 серпня, агенція Стандарт енд Пуерс уперше в історії знизила кредитний рейтинг США на 1 пункт. І попередила - у найближчі рік-півтора можливе подальше зниження рейтингу. Світ відреагував миттєво - уже в понеділок на всіх світових біржах почали падати основні індекси. Поки що - ситуація не стабілізується попри те, що США вдалося уникнути технічного дефолту, а аналітики запевняють - жодних об`єктивних причин для падіння фондового ринку - немає.

  "5 канал" 

  Попередній матеріал
  13 тис. засуджених уже найближчим часом вийдуть із місць позбавлення волі
  Наступний матеріал
  Покоївка, яка звинувачує Стросс-Кана в згвалтуванні вимагає грошової компенсації
  Теги: