13 тис. засуджених уже найближчим часом вийдуть із місць позбавлення волі

  13 тисяч засуджених уже найближчим часом вийдуть із місць позбавлення волі. Амністія, яку приурочили до 20-річчя Незалежності, звільнить з неволі сиріт, матерів-одиначок, інвалідів, учасників бойових дій та засуджених за незначні злочини.

  Колишній засуджений Ярослав Сарахман заготовляє дрова на зиму. Він уже чотири місяці живе у Регіональному центрі соціальної адаптації на Львівщині. Таких як він, тут двадцять п`ятеро, щоби мати житло та їжу - працювати мусять усі. Хтось пасе худобу, хтось задіяний на лісопилці. Щоби залишитися у комуні, потрібно виконувати правила: не красти, не вживати алкоголю і наркотиків, і працювати на благо інших. Мешканці центру кажуть, ближче до зими до них прийде чимало колишніх в`язнів. Цьогорічна амністія змусить людей шукати житло та роботу.

  Ярослав Сарахман, мешканець центру соціальної адаптації: "Хто щось вміє якесь ремесло має до часних підприємців піде, хто куда, а хто обратно туда. Є й такі".

  Засновник Центру адаптації Ігор Гнат каже - може прихистити понад сорок осіб. Вже отримав прохання від 9 українських колоній надати житло звільненим, поки що не відмовили нікому.

  Ігор Гнат, засновник "Регіонального центру соціальної адаптації": "Все залежить від того чи ми матимемо продукти харчування, зараз погодні умови не дають можливості забезпечити себе самим, доведеться щось закупляти, а фінансування ми немаємо, ну але з голоду тут ще ніхто не помер. Як бачите господарка тут велика".

  За сімнадцять років існування, через центр пройшли  понад 2 тисячі осіб, а від держави отримали лише три тисячі гривень. Колишнє військове містечко Ігор Гнат відновлював власним коштом. Тепер би не відмовився від допомоги, щоби відремонтувати гуртожиток.

  В обласному управлінні виконання покарань кажуть - амністія не така страшна, як здається. Амністовані, моваляв, не погіршать криміногенної ситуації в області. З восьми колоній Львівщини на волю передчасно вийдуть лише 220 засуджених.

  Мирослав Демків, провідний спеціаліст взаємодії із ЗМІ Управління державного департаменту України з виконання покарань у Львівській області: "220 чоловік звільнених по амністії це не є така велика цифра оскільки протягом року їх звільняється тисяча. Більше осіб, тобто то є безперервний процес, тобто тих 200 які вийдуть особливого впливу на криміногенну обстановку мати не будуть".

  Колишні засуджені кажуть, хто немає на волі рідних - знайти роботу та житло не зможуть. А тому чимало в`язнів відмовляються від амністії. 

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львівщина, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Фестиваль американських машин відгримів в Угорщині
  Наступний матеріал
  Фінансовий світ лихоманить
  Теги: