Фінансові ринки позитивно відреагували антикризові заходи в Греції

  Європейські фінансові ринки позитивно зустріли ухвалення грецьким парламентои нової ощадної реформи. Тепер країна отримає черговий транш кредиту і може уникнути дефолту. Парламентарії ухвалили законопроект ціною втрати парламентської більшості, а мешканці Афін на знак протесту влаштували в місті погроми. Підпали та мародерство охопили й інші міста країни. Деякі політики заявляють, що масові протести можуть перерости в громадянські зіткнення.

  Півсотні спалених будинків, утричі більше пограбованих крамниць, сотня людей у шпиталях, 130 - за ґратами. Такі наслідки нічних заворушень в Афінах. Наймасовіший вуличний протест за останні кілька років переріс у справжній бунт. Греки виступають проти ухвалення чергової ощадної реформи. Люди обурені постійним погіршенням рівня життя та безробіттям. Більшість скаржаться на невпевненість у завтрашньому дні. Вони не вірять, що зменшення пенсій, звільнення або скорочення мінімальної зарплати майже на чверть допоможе країні вийти з кризи.

  Петрос Догас, екс-морпіх: "Того, що зробили протестувальники, недостатньо! Треба було, щоби на вулиці вийшов мільйон греків. Усі ідіоти, як я, що не пішли на акцію - ми мали бути там і каменя на камені не лишити! Рознести той парламент, там самі зрадники!"

  Нікос Марку, архітектор: "Мені дуже сумно дивитися на те, що зараз відбувається. Люди на вулицях не винні, до погромів призвели рішення тих, хто при владі. З них усе почалося, багато років тому. Але я вірю, що все якось владнається".

  Рішення проголосувати за запровадження нової ощадної реформи далося парламенту непросто. Обговорення тривало понад 10 годин, і багато політиків лишилися при своїй думці: реформа не принесе країні користі. Суперечки призвели до зміни розстановки сил у парламенті. З партій, які є у складі правлячої коаліції, з формулюванням "за порушення партійної дисципліни" вигнали 44 депутати, які відмовилися голосувати за законопроект. Як наслідок - коаліція втратила формальну більшість у парламенті.

  Вассо Папандреу, екс-член партії ПАСОК: "Після довгих роздумів я проголосувала так, як мені підказує сумління. Мене виключили з партії. Але вони не можуть виключити мою точку зору".

  Павлос Геруланос, міністр культури: "Більшість людей сприймають це голосування, як крок до непопулярних заходів. Саме тому вони так гостро реагують. Але насправді для Греції ці реформи означають можливість розпочати розвиток економіки. Варто зосередитися саме на цьому".

  Непопулярні реформи тривають у країні вже не перший місяць. Їх запроваджують, попри постійні протести та страйки. Причина - у фінансових негараздах країни. Жорсткі заходи економії є умовою отримання кредиту. Без нього Греція - негайно збанкрутує.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Амстердамський аеропорт евакуювали через терористичну загрозу
  Наступний матеріал
  У столичному метро намагалися згвалтувати дівчину [відео]
  Теги: