Фінансова криза набирає силу у світі (РОЗШИРЕНО)

  За день усі акції усіх російських компаній подешевшали в середньому на 15 відсотків. Це найбільша фінансова криза з часів "чорного вівторка" 1997 року.
  Протягом понеділка торги на біржах зупиняли кілька разів - через падіння індексу РТС - одного з головних індикаторів фондового ринку у країні. Ціни падали переважно нафтових та металовидобувних компаній - Газпрому, Лукойлу, Норильськ-Нікель. Уряд країни працює над подоланням кризи та планує виділити більше ніж 180 мільярдів доларів на стабілізацію економіки. У Європі ситуація не краща.

  Як захистити банки Європи від фінансової кризи - над цим питанням ламають голову лідери країн Євросоюзу. Президент Франції, яка головує у Євросоюзі, Ніколя Саркозі - виступив з спільною заявою. Лідери 27 країн євросоюзу зобовязалися усе необхідне, щоб жоден вкладник не залишився без грошей. А поки глави держав думають що робити - банки втрачають кошти. Протягом понеділка загальноєвропейський біржевий індекс упав на майже 7 з половиною відсотків - на цілий відсоток нижче, ніж після терактів 11 вересня 2001 року.

  Ів Летерм, прем`єр-міністр Бельгії: "Ми обговорили план спільних дій. Сьогоднішні труднощі у банківській сфері - це тимчасове явище. Проте ми повинні багато зробити для подолання цієї кризи".

  Жорж Поже, голова банку "Кредит Агріколе": "Декларація 27 країн європейцської співдружності передбачає загальноєвропейський рівень врегулювання кризи. У Франції ми домовилися про регулярні зустрічі з президентом країни - Ніколя Саркозі, щоб постійно тримати руку на пульсі".

  Не кращі справи і у Великій Британії. Акції королівського банку Шотландії лише за один день знизилися більше ніж на 22 відсотки. Уряд виступив з заявою про необхідність якнайшвидшого державного втручання у банкіську сферу. Щоправда, міністр фінансів не уточнив, як саме влада збирається стримати економічну кризу.

  Алістер Дарлінг, міністр фінансів Великої Британії: "Фінансові операції - це основа нашого життя. Вони дозволяють нам купувати товари, сплачувати за послуги, купувати будинки, заощаджувати гроші на чорний день. Отже це надзвичайно важливо - підтримати банківську систему, втрутитися у її діяльність там, де це зараз необхідно".

  Іспанію також не оминула доля решти Європи. Прем`єр країни Хосе Луіс Сапатеро у кінці цього тижня зустрінеться з президентом Франції Ніколя Саркозі, щоб скоординувати антикризові дії. Тим часом іспанські вкладники почувають трохи спокійніше. Згідно чинного законодавства вклади розміром до 20 тисяч євро вважаються застрахованими і у разі банкрутства гроші повертає спеціальний фонд.

  Захар Симчич, 5 канал
  Попередній матеріал
  Вперше у історії раввин виступить на ватиканському синоді
  Наступний матеріал
  Тимошенко: Причина розвалу демкоаліції - змова СП та ПР
  Теги:
  Loading...