Філіппіни оговтуються після супертайфуну

  Рятувальникам вдалося поновити мобільний зв’язок у Таклобані. Це перший крок до відновлення життя у зруйнованому місті.

  Представники гуманітарних організацій вже прибули на Філіппіни, щоби керувати рятувальною операцією. Вони запевняють – на найбільше постраждалому острові Лейте підраховувати кількість загиблих ще ніхто й не починав, тож їх може бути як більше, так і менше 10 тисяч. Таку цифру озвучив представник поліції Таклобана.

  Світова продовольча програма відправила на Філіппіни перший вантаж – 40 тонн високоенергетичних батончиків. Цього досить, щоби прогодувати 120 тисяч людей протягом одного дня. Передали на Філіппіни також телекомунікаційне обладнання та ліки.

  Першочергове завдання для місцевої влади – поновити зв’язок, розчистити дороги та припинити мародерство. У зруйнованих районах паніка. Дороги блоковані сміттям та уламками дерев, аеропорти не працюють – тож людей лякає перспектива голоду. Керівник Червоного хреста Ричард Гордон поскаржився: першу колону вантажівок із продуктами, ліками та одягом – розграбували, щойно вона дісталася місця призначення. Мародери крадуть не лише воду й їжу, а й, приміром, телевізори. Кажуть, збираються за пару днів міняти техніку на продукти.

  Постраждалий: «Найголовніше для нас – одяг та вода. Продукти поки є – ми знайшли неподалік склад, на якому є харчі».

  Поки що неможливо оцінити точно кількість загиблих, але навіть за попередніми підрахунками, цифри – шокуючі. З різних міст повідомляють про десятки тіл, які лежать просто неба, та тисячі зниклих без вісти.

  Едгар Боко, мер міста Ернані: «Ми щойно викопали спільну могилу для 57 загиблих. Кількість жертв ще зростатиме. У нас немає зв’язку з іншими містами, тому не знаю, яка там ситуація».

  Ця жінка втратила всю родину – 11 людей, серед них – і дворічна донька.

  Дженні Дела, постраждала: «Не можу придумати, що робити далі. Зараз ми просто маємо пережити цей день, але як жити завтра, чи післязавтра?»

  Через потужний вітер, який гнав до берега хвилі заввишки у 5-6 метрів, подекуди рівень води піднявся на шість метрів. Хвилею майже змило аеропорт, свідки розповідають про автівки, які через різкий приплив опинилися на дахах чи деревах. Рятувальники кажуть, більшість загиблих – потонули.

  Постраждала: «Мені вдалося дістатися фабрики, я там сховалася. Не знаю, як мій чоловік. Коли ми востаннє розмовляли, він ішов до мене, але казав, що навколо дуже багато води, часу більше не лишилося. Може, він і не вижив...»

  «Хайян» став другим тайфуном найвищої, п’ятої категорії, за останні кілька тижнів. У вересні на острови налетів тайфун «Усагі». Хоча урагани мають однакову категорію, «Хайян» виявився набагато небезпечнішим. Надзвичайно сильний вітер – понад 70 метрів за секунду – зробив його одним із найсильніших буревіїв, які коли-небудь реєстрували над сушею.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Британії шукають акторів для наступних «Зоряних воєн»
  Наступний матеріал
  «Хайянь» наближається до В’єтнаму – уже є жертви
  Теги:
  Loading...