Естонці звикають до нової валюти

  Естонці звикають до нової валюти. З першого січня крони замінило євро. Найсутужніше доводиться працівникам банків - їхнє завдання - забезпечити новою валютою кілька тисяч банкоматів. А також - запобігти чергам в обмінниках. До чотирнадцятого січня - крона буде в обігу. Але усі головні розрахунки у крамницях та банках уже ведуть у євро.

  Три головні банки у Естонії - працюють без вихідних. Навіть у новорічну ніч банківським працівникам не вдалося відпочити чи посвяткувати з усіма. Вони мали переконатися, що майже вісімсот банкоматів у цілій державі - заповнені євро. Коли новорічний ажіотаж зійшов - довелося дбати про пункти обміну валют. За перші два тижні нового року мешканці мають встигнути обімняти усі заощадження у кронах на нову валюту.

  Улла Іліссон, голова департаменту обміну валют у банку: "Все йде за планом. З наших банкоматів перший раз зняли євро десь за 46 секунд після півночі! За перші години наші банкомати видали десь сімсот тисяч євро".

  Житель Естонії: "Це моя перша дія з грошовою одиницею у єврозоні. І ось мої перші двадцять євро. Тому я зараз піду і куплю квіти. А далі - побачимо, як воно буде".

  Жителька Естонії: "Я перевірила мій банківський рахунок. Ой-йой... Баланс дуже маленький...".

  Одне євро міняють приблизно на 15-ть із половиною крон. Щоб не шокувати естонців одразу - ще до нового року у магазинах вказували обидві ціни. Тоді брали лише крони, тепер - і крони і євро. Лише в євро - видають решту. Продавці - нарікають.

  Крістіна Бауман, касирка: "Дуже незвично для нас. Ми звикли до крон. А центів так багато - аж забагато. На мою думку, працювати з кронами було легше".    

  Естонка: "Я купила новий гаманець для євро. Монет дуже багато".

  Та найбільше наркань звучить від євроскептиків, які проти переходу на єдину європейську валюту. Вони запевняють - зона Євро - корабель, що тоне, і стрибати на нього - економічне самогубство. Влада переконує, що це не так. І вступ у Єврозону відкриє для Естонії нові перспективи, зокрема - в інвестиціях. Думки ж населення розділилися приблизно порівну. Естонія стала сімнадцятим і найбіднішим членом зони єдиної валюти. Утімі стабільність економіки у цієї балтійської держави - одна із найвищих. Найближчі сусідки Естонії, Латвія і Литва, збираються вступити у Єврозону уже у 2014-му.
   
  Нонна Стефанова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Найпопулярніші подарунки для жінок на новорічні свята - парфуми
  Наступний матеріал
  Хліб-гігант спекли в Мехіко
  Теги: