Еквадор звинувачує США у шпигунстві

  Дипломатичний скандал: Еквадор звинувачує США у шпигунстві. Як заявив президент цієї південноамериканської країни Рафаель Корреа, Вашингтон має агентів у національній армії та поліції.

  Перед цим влада Еквадору повідомила про висилку американського посла Хізер Ходжес.  

  Підставою для такого кроку стали документи, опубліковані на сайті "Вікілікс". Зокрема, дипломатична депеша, у якій йдеться про масштабну корупцію в еквадорській поліції. У документі посол припустила, що президент Еквадору знав про порушення в правоохоронних органах. Владу країни це обурило. Зі свого боку, Держдепартамент США назвав рішення влади Еквадору щодо висилки посла -  необґрунтованим.

  Рікардо патіно, міністр закордонних справ Еквадору: "Уряд Еквадору вважає цю леді - посла США - персоною нон ґрата. Ми звернулися до неї із проханням якомога швидше залишити нашу країну".

  Хізер Ходжес, посол США в Еквадорі: "Я вважаю, що наша місія дуже багато зробила для цієї країни. Ми подорожували найбіднішими регіонами, намагалися створити нові робочі місця для місцевого населення. Думаю, колеги зі мною погодяться - США зробили усе можливе, щоби встановити хороші дипвідносини із Еквадором".

  Попередній матеріал
  Командувач лівійських повстанців: "НАТО не може надати нам те, що нам потрібно
  Наступний матеріал
  Черговий суд над італійським прем`єр-міністром
  Теги: