Еквадор надав політичний притулок Ассанжу [відео]

  Після майже 4-х місяців роздумів Еквадор вирішив таки надати політичний притулок Джуліану Ассанжу. Цей крок вкрай загострює відносини Лондона та офіційного Кіто. Адже Велика Британія має намір за всяку ціну видати Швеції засовника сайту "Вікілікс". У Лондоні не виключають будь-яких варіантів - позбавлення дипломатичного статусу посольства Еквадору, де переховується Ассанж, штурм цієї установи, зрештою, арешт хакера в аеропорту.

  Еквадор вирішив надати притулок Джуліану Ассанжу, попри бурхливий протест Великої Британії. Напередодні Лондон навіть погрожував штурмом посольства та позбавленням його дипломатичного статусу. Еквадор такі погрози обурили.

  Рікардо Патіньйо, міністр закордонних справ Еквадору: "Існує ризик, що Джуліана Ассанжа переслідуватимуть з політичних міркувань. Ми віримо, що Велика Британія запропонує необхідні гарантії, тож обидві держави зможуть діяти відповідно до міжнародного права та права на притулок. Ми також сподіваємося, що відносини між нашими країнами не зіпсуються".

  Уряд Великої Британії апелює до закону від 1987 року. За ним, поліція має право силоміць потрапити на територію іноземної дипмісії, якщо будівля використовується неналежним чином. Цей закон жодного разу не використовувався і суперечить нормам Віденскої конвенції про недоторканність території дипломатичних представництв. Лондон також заявив, що у будь-якому випадку не надасть Ассанжу права на безпечний виїзд з країни. Його прихильники зібралися під посольством Еквадору, щоби виступити проти позиції уряду.

  Протестувальник: "Свобода слова - одне з базових прав людини. Мене шокує те, як легко уряд забирає це право і вважає нормальним вдертися до посольства та порушувати закони та міжнародні угоди".

  Ассанж перебуває в посольстві вже два місяці. Він порушив умови перебування під домашнім арештом і попросив притулку в Еквадорі. Своє рішення пояснив страхом, що Велика Британія видасть його Швеції, де його звинувачують у зґвалтуванні, та може екстрадувати Ассанжа до США. Вашингтон звинувачує засновника скандального сайту "Вікілікс" у розголошенні державних таємниць. Максимальне покарання за цей злочин - смертна кара.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  До Дня Незалежності у Києві відкрилась фотовиставка [відео]
  Наступний матеріал
  Завтра у Росії мають оголосити вирок "Pussy Riot"
  Теги: