5.ua

Ейфелевій вежі виповнилось 125 років

  Сьогодні виповнюється 125 років із дня офіційного відкриття Ейфелевої вежі, яка стала символом не лише Парижу, а й усієї Франції.

  Вежа була встановлена у 1889 році за проектом французького інженера Олександра Гюстава Ейфеля.

  Побудували "Залізну даму" трохи більше, ніж за два роки. Її відкриття приурочили до сторіччя французької революції.

  Спочатку паризька інтелігенція була обурена проектом Ейфеля і вимагала припинити його будівництво. Відмітимо, планувалося, що вежа простоїть всього 20 років, а потім її мали демонтувати.

  До 1930 року вежа, яка мала висоту 300 метрів, вважалася найвищою спорудою у світі. Згодом висота споруди збільшилась до 324 метрів – за рахунок установки передавальної антени.

  Загальна вага конструкції перевищує 10 тисяч тонн. Для будівництва використали більше 18 тисяч металевих деталей та 2,5 мільйона заклепок.

  Ейфелева вежа славиться своєю ілюмінацією. Вперше освітлення було включено в день її відкриття в 1889 році. Тоді воно складалося з 10 тисяч газових ліхтарів, двох прожекторів та встановленого на верхівці маяка, який світив синім , білим і червоним – кольорами національного прапора Франції .

  У 1900 році на конструкціях вежі з'явилися електричні лампи. Золотисте освітлення вперше було включено 31 грудня 1985.

  Ейфелева вежа є найпопулярнішою пам'яткою Парижа. Щорічно вежу відвідує близько 7 мільйонів чоловік , 75 % з них - іноземці.

  "Залізна леді" - це найбільшу відвідувана пам‘ятка світу та улюблений об‘єкт для фотографування туристів.

  383902262

  Нагадаємо, на початку грудня в українських соцмережах з‘явилися повідомлення про те, що в знак підтримки народу України вежу зробили синьо-жовтою. Активно розповсюджувалося фото зі спорудою, освітленою кольорами українського прапору, однак це виявилося не більше, ніж вигадка.

  Фото: artleo.com

  Попередній матеріал
  Дещиця обговорить з генсеком НАТО ситуацію в Криму
  Наступний матеріал
  Філарет: перемовини про об’єднання українського православ’я не почалися
  Теги:
  Loading...