Джуліана Ассанджа випустили з в`язниці [репортаж, відео]

  Джуліан Ассанж - таки вийшов із в`язниці під заставу. Під будівлею Лондонського суду засновник сайту Wikileaks заявив, що сподівається продовжувати свою працю. А також довести, що ні в чому не винен перед Фемідою. Суд Британської столиці відхилив апеляцію прокурорів, які вимагали скасувати дозвіл на звільнення під заставу. Тепер Ассанж чекатиме наступного засідання запланованого на 11 січня. До того часу житиме у приватній садибі одного зі своїх прихильників. Він буде змушений дотримуватись спеціальної комендантської години, носити електронний браслет і щодня відмічатися у поліції.

  Прихильники Джуліана Ассанжа заздалегіть зібрали суму у двісті тисяч британських фунтів, це понад триста тисяч доларів. Саме такий обсяг грошової застави визначив Лондонський суд для звільнення засновника сайту Вікілікс. Дехто з прихильників вирішив допомогти Ассанжу на лише коштами. Так, журналіст Вон Сміт запропонував йому прихисток у своїй родинній садибі, у графстві Саффолк на сході Англії. Сміт - засновник журналістської організації Фронтлайн Клаб, в якій Джуліан Ассанж працював і проводив прес-конференції.  

  Крістін Ассанж, мати Джуліана, поділилася з журналістами найбільшими турботами сина. Насамперед, він хвилюється за людей, які працювали із ним над наповненням сайту Wikileaks секретною інформацією. Їхнє життя - під загрозою, вважає Ассанж. Сам же він, хоча й під пильним оком поліції - у відносній безпеці.  

  Переслідування Ассанжа має політичні мотиви - переконані його прихильники. Формально 39-річного Австралійця затримали за позовом двох жінок із Швеціїі про інтимний зв`язок. Саме на вимогу Стокгольма Асанж був затриманий у Великій Британії. Утім адвокати засновника Wikileaks мають іншу думку - судову справу сфабрикували, щоб видати чоловіка Швеції, а звідти - екстрадувати до Сполучених Штатів, чий імідж найбільше постраждав унаслідок публікації таємних документів. На сайті Wikileaks опубліковано сотні тисяч конфіденційних документів, зокрема - листування держдепартаменту США із американськими посольсвами у цілому світі.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Le Monde по депешам Wikileaks написала про зловживання Тимошенко
  Наступний матеріал
  Тимошенко можуть висунути номінантом на здобуття Нобелівської премії миру
  Теги: