Диверсійну групу на нафтові об`єкти Лівії направив Каддафі

  Диверсійну групу на нафтові об`єкти Лівії направив Муаммар Каддафі, повідомляє інформаційна агенція Ітар-Тасс. Лівійський лідер, начебто, хоче підірвати підприємства аби повністю дестабілізувати ситуацію в країні. Тим часом на світових біржах продовжує зростати вартість чорного золота. Сполучені Штати та Євросоюз готують численні економічні санкції проти правлячого режиму. В багатьох містах на сході Лівії вже почали святкувати звільнення від влади Муаммара Каддафі.

  Військові, лояльні до Муаммара Каддафі, розстрілюють усіх мешканців Тріполі, які виходять на вулицю, не зважаючи на те чи беруть вони участь у протестах. Про це повідомляють очевидці з лівійської столиці. Сполучені штати та Євросоюз готуються заморозити закордонні активи правлячого режиму. Білий дім попередив, що уряд Лівії понесе відповідальність за злочини проти свого народу. Зараз у Вашингтоні визначають масштаб допустимих дій, потрібних для встановлення миру в країні. 

  Барак Обама, президент США: "Ми жорстко засуджуємо застосування сили щодо прибічників опозиції в Лівії. Висловлюю співчуття сім`ям загиблих. Сполучені Штати й надалі виступатимуть за свободу, верховенство права і збереження людської гідності у всьому світі".

  Гілларі Клінтон, держсекретар США: "Міжнародна спільнота має об`єднатися для тиску на владу Лівії. Ми повинні змусити уряд країни припинити насилля. Придушення опозиційних протестів є неприйнятним. Усі винні у вбивствах мирних мешканців будуть покарані".

  На сході Лівії пострілами в повітря почали святкувати звільнення від режиму Каддафі. В місті Тобрук десятки тисяч людей проводять демонстрації на підтримку прибічників опозиції в інших містах і закликають владу припинити насилля. Місцеві армійські загони та поліція більше не виконують накази Муаммара Каддафі.

  Перший протестувальник: "Каддафі, тобі краще піти зараз, бо ми заарештуємо тебе, бережися! Лівійці пережили багато випробувань, тож зможуть подолати і твій режим".

  Другий протестувальник: "Ми виступаємо за свободу і гідне життя. Хочемо, щоби в наших домівках була вода та електрика. Діти повинні мати можливість ходити до школи, як у всіх інших країнах світу. Моїх братів і сестер у багатьох містах зараз вбиває правлячий режим. Прошу міжнародну спільноту допомогти нам".

  Колишній міністр юстиції Лівії заявив, що Муаммар Каддафі особисто віддав наказ провести теракт на Боїнгу-747, що прямував з Лондона до Нью-Йорка у 1988-ому році. Тоді внаслідок вибуху повітряного судна в небі над шотландським містечком Локербі загинули 270 людей. Жертвами ж останніх десяти днів масових заворушень у Лівії стали, за різними даними від семисот до двох з половиною тисяч осіб.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Міноборони: ЗСУ в змозі забезпечити обороноздатність країни
  Наступний матеріал
  Лівійські українці повертаються на Батьківщину
  Теги: