Дводенний протест оголосили дві найбільші грецькі профспілки

  У масові сутички переріс загальнонаціональний страйк у Греції. Щонайменше троє людей поранені. Дводенний протест оголосили дві найбільші грецькі профспілки. Вони не згодні із новими заходами економії, що покликані врятувати країну від банкрутства. На знак протесту заяви написали четверо урядовців. З посади пішов міністр транспорту і заступники міністрів - розвитку, закордонних справ та сільського господарства.

  До транспортного паралічу і зупинення заводів Греція була готова - профспілки заздалегідь попередили про запланований страйк. На дві доби у країні мали закритися підприємства, освітні заклади та банки. Утім, протест переріс у масштабні сутички із поліцією. На площі Синтагма в Афінах сталося побоїще. Озброєні битами протестувальники атакували правоохоронців. Вони закидали поліцейських димовими шашками та пляшками з коктейлем Молотова і камінням. Ті розігнали мітингарів сльозогінним газом. Поранено щонайменше двох правоохоронців та одного учасника протестів. Демонстрантів обурюють плани уряду знизити мінімальні зарплати та пенсії, а також скоротити 15 тисяч державних службовців.

  Андреас Каргопулос, учитель: "Ідеться про банкрутство грецького народу. Тож для всіх робітників, і мене особисто, є лише один шлях - суспільний опір, щоби заблокувати впровадження заходів економії".

  Алека Папарга, лідер комуністичної партії: "Навіть, якщо вони почнуть їсти людей, банкрутства не уникнути. Тому ми підтримуємо списання боргу і звільнення від Європейського Союзу".

  Нові заходи економії мають врятувати Грецію від банкрутства. Офіційні Афіни очікують на фінансову допомогу у 130 мільярдів євро. За словами чиновників - умови надання кредиту вдалося суттєво пом`якшити.

  Георг Кутруманіс, міністр праці: "Звісно, зменшаться пенсії та зарплати, але переговори дали плоди. Їхній результат вирізняється від вимог, які нам ставили на початку. Ми не можемо заперечувати усього, але здатні дещо змінити. Що, зі свого боку, поліпшить соціальний сектор у такий непростий для нашої країни час". 

  Напередодні лідери трьох партій країни нарешті узгодили умови позики з представниками ЄС, МВФ та Європейським Центробанком. Цього рішення вони чекали ще 6 лютого. Утім, навіть, із затримкою у 4 дні - його позитивно зустріли банкіри Європи. Курс євро виріс до позначки  в 1,32 долара США. Тепер новий пакет заощаджень має ухвалити грецький парламент. Слухання заплановані на цю неділю. Якщо депутати підтримають нові заходи економії - міністри фінансів ЄС готові надати країні кошти вже 15 лютого.

  Мирослава Пеца, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Близько сотні родин уже четверту зиму поспіль мерзнуть у Павлограді
  Наступний матеріал
  180.000 нічийних доларів виявили чернігівські прикордонники
  Теги: