5.ua

Дві волонтерки зі США назбирали українським бійцям допомоги більш ніж на $1 мільйон

  Тисячі комплектів сучасного одягу стандарту НАТО, сучасні кровоспинні препарати, обладнання для реанімобілів, які працюють у зоні АТО – все це збирають і везуть для української армії на Донбас дві американки українського походження.


  Назбирали уже на більш ніж на мільйон доларів і обіцяють до перемоги не зупинятися. Під час чергового візиту до Києва, американські волонтерки зустрілися із кореспондентом "5-го каналу".

  Антоніна Левчук та Ірина Пилипенко ще у травні заснували фонд "Рятуємо життя разом" і почали возити в Україну ліки, медичне обладнання, одяг та амуніцію. Розповідають: до волонтерства обох підштовхнув Майдан Гідності. Антоніна з Техасу та Ірина з Лос-Анджелеса сіли на літаки і вирушили до Києва допомагати пораненим активістам.

  Коли на Сході України спалахнули бойові дії, волонтерки почали возити перші невеликі партії кровоспинних препаратів. Допомога від небайдужих щодень зростала, тож вирішили реєструватися офіційно.

  Американки поділили повноваження. Антоніна контролює постачання кровоспинних засобів та медикаментів, Ірина опікується обладнанням для польових шпиталів та медичного транспорту. Тішиться: "Мы уже связались с американским заводом, который поставляет оборудование для армии США, и получили возможность на время войны получать заводские цены".

  Дівчата вже не возять допомогу дрібними партіями, а працюють напряму з українськими волонтерами, які доправляють допомогу просто на передову.

  Відома волонтерка Тетяна Ричкова розповіла: "Девочки активно помогают нам практически с начала войны. Понимаем друг друга с полуслова. Они знают проблемы наши. Мы вчера обсуждали с ними проблемы реабилитации военных после госпиталей. Есть такая идея у нас с ними – сделать реабилитационные центры".

  Закордонна допомога для української армії вже перевищила внутрішню, каже засновник волонтерського фонду "Крила Фенікса", радник президента Юрій Бірюков. І причини для цього об'єктивні.

  "Да, помощь от живущих в Украине – да, она уменьшается, потому что у нас экономика в отвратительном состоянии. Для украинца, живущего в Украине, средняя сумма перечислення – мы как-то анализировали – ну, там, порядка 200 гривен, а средняя сумма для украинца, живущего в Канаде – это порядка 200 долларов", – каже Юрій Бірюков.

  Волонтерки переконані: Україна має голосніше говорити про те, що їй потрібна допомога на боротьбу з агресором.

  Ірина Пилипенко рекомендує: "Возможно, Украина не хочет казаться такой слабой, какая она есть, возможно, она не хочет казаться такой нищей, какая она есть, но за рубежом принято об этом говорить. Да, ребята, вот мы такие, какие есть, помогите нам пожалуйста".

  Дмитро Мороз, Юрій Усик, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Тисячі чернігівців попрощалися із загиблими на Донбасі земляками
  Наступний матеріал
  Біля метро "Бориспільська" в Києві знайдено 49 вибухонебезпечних предметів - ДСНС