Домініка Стросс-Кана закликають до відставки

  Міжнародна спільнота посилює тиск на главу МВФ Домініка Стросс-Кана. Міністри фінансів Австрії та Іспанії закликали його - обміркувати можливість відставки. Прем`єр-міністр Франції заявив - якщо суд доведе провину Стросс-Кана, йому не варто чекати на прощення чи потурання.

  "Серйозний злочин, якому немає виправдань" - так прокоментував звинувачення проти Домініка Стросс-Кана - прем`єр-міністр Франції Франсуа Фійон. Президент країни Ніколя Саркозі - суд над своїм потенційним суперником на наступних виборах - не коментує. Однопартійці Стросс-Кана, що покладали на нього великі надії, закликають не робити поспішних висновків.

  Сеголен Руаяль, кандидат у президенти на виборах 2007 року: "Ми маємо поважати гідність Домініка Стросс-Кана та почуття його близьких. Не забуваймо про презумпцію невинності!"

  Сам фігурант скандалу - нині перебуває в нью-йоркській в`язниці - в одиночній камері. Суд відмовив Стросс-Кану у звільненні під заставу.

  Мелісса Джексон, суддя: "Я не вирішую, чи винен ваш клієнт чи ні, лише оцінюю ризик його втечі. Враховуючи, що його затримали в аеропорту, втеча досить імовірна".

  Наступне засідання призначене на п`ятницю. Але фінансовий світ уже починає відвертатися від директора-розпорядника МВФ. На зустрічі міністрів фінансів Євросоюзу лише представник Люксембургу підтримав Стросс-Кана.

  Марія Фектер, мін.фін. Австрії: "Йому відмовили у звільненні під заставу, тож він мусить розуміти - залишаючись на посаді голови МВФ, він шкодить організації".

  Елена Сельгадо, мін. фін. Іспанії: "Звинувачення - дуже серйозні. Якби я мала обирати, кого підтримати в цій ситуації, то стала би на бік постраждалої жінки - якщо вона справді була жерствою злочину".

  Про жінку, яка фактично зруйнувала кар`єру глави Міжнародного валютного фонду, відомо небагато: 32 роки, зразкова співробітниця розкішного готелю. Минулого тижня жінка звернулася до поліції: один із постояльців напав на неї, потім - зачинився у номері та втік. По гарячих слідах затримали Домініка Стросс-Кана. Він свою провину заперечує. Каже - виписався з готелю, пообідав з донькою та, не поспішаючи, вирушив на літак до Європи.

  Попередній матеріал
  Що буде на місці Десятинної церкви? [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Данилишин готовий допомагати діючій владі з реформами
  Теги: