Що буде на місці Десятинної церкви? [репортаж, відео]

  Архітектори і далі не знають, яке майбутнє руїн Десятинної церкви у Києві. Конкурс на кращий проект музеєфікації залишків найдавнішого храму України-Русі відбувся. Але назвати офіційного переможця журі не спромоглося. Під час процедури таємного голосування за кращий проект - допустили низку порушень.

  Башта-капличка, яку видно з лівого берега Дніпра, лазерна проекція та капітальне будівництво -  ось що отримали члени журі на конкурс на кращий проект музеєфікації залишків Десятинної церкви. Майже всі ці варіанти не влаштовують археологів. Кажуть, те що пропонують архітектори, може повністю перекрити доступ фундаменту старовинного храму та навіть знищити частину Дитинця стародавнього Києва. 

  Серед концепцій музеєфікації таки був підходящий проект. За нього навіть проголосували найбільше - 5 членів журі. Але за словами архітектора Лариси Скорик, визнавати результати голова лічильної комісії Андрій Вінграновський відмовився.

  Мовляв, з 15 експертів, були присутні лише 13 і голосування треба провести ще раз.  

  Отримати коментар Андрія Вінграновського нам поки що не вдалося. Прес-секретар чиновника пообіцяла влаштувати інтерв`ю найближчим часом. Про подальшу ж долю конкурсу голова журі розповідає неохоче.

  Дар`я Безродна, Ігор Пльонкін, 5 канал 


  Попередній матеріал
  Учасники акції "Проща до Тараса" прибули в Ніжин
  Наступний матеріал
  Домініка Стросс-Кана закликають до відставки
  Теги: