Додаткові фінансові санкції проти Каддафі схвалила Рада ЄС

  Додаткові фінансові санкції проти Муамара Каддафі та його оточення схвалила Рада Євросоюзу. Поки що не відомі подробиці, але планувалося, що це буде замороження рахунків центробанку Лівії. Тим часом, Франція стала першою країною, яка визнала легітимним опопзиційний уряд в Беншазі. Париж вже спрямовує тули свого посла. Але ситуація в Лівії хзалишається непевною. Війська Каддафі штурумують страеггічно важлимво вмфістол рас-Дануф.

  Сіре марево й постріли. Другий день поспіль точиться боротьба за східне місто Рас-Лануф між лівійськими повстанцями та військами, вірними Каддафі. Армія атакує з повітря. Сили явно не рівні - кажуть повстанці і благають світову спільноту допомогти.

  Перший протестан: "Каддафі атакує з повітря. Ми ж не маємо такого потужного козиря. Нам потрібна допомога".

  Другий протестант: "Ми хочемо, щоби міжнародна спільнота закрила повітряний простір. Це дуже важливо і необхідно".

  НАТО зараз обговорює плани дій щодо Лівії. Міністри оборони країн-членів альянсу розглядають ймовірність запровадження заборони на польоти над територією Лівії. Тамтешня опозиція, яка об`єдналася під назвою Перехідна Національна Рада напередодні попросила допомоги в ЄС. Депутати Європарламенту рішуче висловилися за визнання лівійських повстанців. Франція з реакцією не забарилася. Париж визнав Національну Раду Лівії легітимною після зустрічі президента Саркозі з лівійським опозиціонером Алі Ессауї.

  Алі Ессауї, лідер опозиції Лівії: "Франція висловила задоволення щодо формування перехідної національної ради. Після зустрічі з президеном Ніколя Саркозі я можу сказати, що Франція визнає цей орган і вважає легітимним представляти інтереси лівійського народу".

  Решта країн ЄС поки що не квапиться визнавати лівійських повстанців, натомість розглядають варіант запровадження додаткових санкцій проти режиму Каддафі. Як відомо, ООН та Євросоюз заморозили рахунки членів родини лівійського чільника, обмежили їх у пересуванні й запровадили ембарго на постачання зброї. Відсьогодні і Кремль призупинив дію всіх військових контрактів, укладених з Лівією.

  Ганна Ільїних, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Двох українських моряків звільнили з піратського полону
  Наступний матеріал
  Військовослужбовці НАТО вбили брата президента Афганістану
  Теги: