До 45 зросла кількість жертв торнадо в США

  Рятувальники шукають вцілілих після серії торнадо на півдні Сполучених штатів. Місцева влада повідомляє про 45 загиблих від стихії, але ця кількість жертв не остаточна і може зрости після завершення операції й оприлюднення кінцевих даних. Значних збитків негода завдала 8 штатам: Північній Кароліні, Оклахомі, Арканзасу, Міссісіпі, Техасу, Алабамі, Джорджиї та Вірджинії.

  Майже дві з половиною сотні торнадо за останні три дні прокотилися півднем Сполучених Штатів. Більше шістдесяти з них - сталися у Північній Кароліні. Без електрики у штаті залишилися двісті тисяч будинків. Енергетики розпочали ремонтні роботи. Місцева влада заявляє, що таких потужних торнадо в регіоні не фіксували з тисяча дев`ятсот вісімдесят четвертого року.

  Стів Джентрі, шериф: "В нашому районі торнадо зруйнували все на смузі довжиною у десять кілометрів і шириною в кілька сотень метрів. Стихія завдала значних збитків".

  В постраждалих штатах торнадо зірвали дахи із сотень будинків, вирвали з корінням багато дерев і змели десятки машин. Потужні пориви вітру супроводжувалися сильним градом. Боротися з наслідками стихії місцевій владі допомагають тисячі волонтерів.

  Дональд Пардью, місцевий мешканець: "Я бачив масивну чорну хмару зі сміття. Уламки металевих конструкцій, білбордів та інші відходи закручувалися у ній по спіралі. Торнадо руйнував все на своєму шляху".

  Про наближення циклону синоптики попередили заздалегідь, утім удару стихія завдала вночі, коли більшість місцевих мешканців спали. За попередніми підрахунками, збитки від торнадо сягнуть кількох мільярдів доларів. Зараз циклон залишив територію Сполучених Штатів і просувається Атлантичним океаном.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Мешканці Козятина п`ють технічну воду
  Наступний матеріал
  9 місяців знадобиться для ліквідації ядерної загрози на "Фукусіма- 1"
  Теги: