Мешканці Козятина п`ють технічну воду

  Технічну воду, вже протягом майже двох десятиліть, вживають мешканці Козятина, що на Вінниччині. Місцева санепідстанція офіційно заявила – рідину із водогону вживати заборонено. Щоб забезпечити людей якісної питною водою необхідно 20 мільйонів гривень.

  Для приготування їжі мешканці Козятина купують воду у пляшках. Бо з колодязів та водогону годиться хіба що для технічних робіт. Місцеві мешканці кажуть – воду з крану відмовляються пити навіть свійські тварини.

  Валентина Дука: "Хай Бог милует и отвертает. Ее даже кошке нальешь в мисочку, она не хочет эту воду пить. Она вонючая, во-первых, желтая, грязная".

  У санiтарно-епiдемiологiчній службі людям радять не вживати воду з крану, навіть після її очищення та хлорування.

  Леонід Ящук, Головний лікар, санiтарно-епiдемiологiчної служби Козятинського району: "В літній період вона по органологічних показниках: запах водорослів, риби. Може бути рибний запах і мутність. Там зараз проводиться заміна фільтрів. Буде закінчена заміна фільтруючого матеріалу, по мутності вода буде краща. Можливо і по запаху буде краща".

  Водою Козятин забезпечує місцевий водоканал, який бере її із джерел та озера за 18 кілометрів від міста. Місцеві чиновники кажуть, - ще сімнадцять років тому розглядався проект забезпечення Козятина із артезіанської свердловини. На втілення такого задуму у місцевому бюджеті немає коштів.

  Олександр Гвелесіані, Козятинський міський голова: "Ціна питання – приблизно два десятка мільйонів гривень. Конєчно, міський бюджет, який по обсягам до 80-ти мільйонів складає не може припинити програми, це припинити ремонт доріг, це ремонт будинків. Все припинити. Тоді за 2-3 роки можна було б щось зробити".

  Місцева влада сподівається, що на їхню проблему зглянуться у столиці. І внесуть до державної програми «Питна вода України», яка передбачає фінансування з держбюджету.

  Юлія Миронова Олександр Будзіловський,  Вінничина "5 канал".

  Попередній матеріал
  Л. Лук’яненко передбачає наростання протестних акцій в Україні
  Наступний матеріал
  До 45 зросла кількість жертв торнадо в США
  Теги: