До 313 зросла кількість загиблих у Палестині

  Зростає кількість загиблих у воєнній операції Ізраїлю в Секторі Ґаза. За підрахунками ООН, станом на цю годину їх 313. Щонайменше 10 - діти. Поранених - 1500. У палестинських лікарнях не вистачає місць для потерпілих. Частину їх вдалося доправити в Єгипет - Каїр відкрив прикордонний пункт Рафах. Щоправда, в ООН стверджукють - більшість загиблих та поранених - це бойовики ХАМАСу і лише трохи більше ніж 50 людей - мирні мешканці.
  Лікарні Ґази не можуть дати ради з постраждалими внаслідок ізраїльських авіаобстрілів. Бракує ліжок та медиків. Залишається надія на допомогу з боку закордонних держав. Свою поміч запропонував Єгипет. У понеділок вранці прикордонний пункт Рафах було відкрито для карет швидкої. Близько десятка поранених змогли перевезти у єгипетські лікарні.  Ізраїльські обстріли досягли кордону з Єгиптом. 

  У Каїрі, як і в багатьох інших мусульманських країнах не вщухають антиізраїльські демонстрації на підтримку палестинців.

  Серед ізраїльтян внаслідок ударів ХАМАСУ у відповідь - загинуло двоє людей на півдні країни. Саме там, у районі  Ашкелона  і Сдерота прем`єр оголосив надзвичайний стан на найближчі три місяці. Воєнна операція, за словами ізраїльської влади,  буде тривалою та кривавою. Але мирних мешканців палестинської території вона торкатися не повинна. Щоправда, жертв серед мирного населення, під час бомбування стратегічних об`єктів ХАМАСу не уникнути. За даними ООН - їх понад півсотні, серед трьох сотень загиблих. Жертвами стали і близько 10-ти дітей.

  Ехуд Барак, міністр оборони Ізраїля: "Ми воюємо, але не відкидаємо гуманітарної допомоги мешканцям сектора Ґаза. Навіть більше - я дав інструкції пропускати туди стільки допомоги, скільки буде потрібно. Терористи не уникнуть відповідальності, але мирні мешканці Ґази - не об`єкт нашої боротьби".

  Хиткий мир - краще хорошої війни. На такій позиції стоїть більшість не мусульманських країн світу, і міжнародних організацій. Вони вимагають від Ізраїлю припинити воєнні дії, а від ХАМАСу - не обстрілювати ізраїльської території. Бомбардування поновилися після 18-го грудня, коли сплив термін дії піврічної угоди про мир. Операцію у секторі Ґаза уже називають наймасштабнішою за останні кілька десятиліть.

  Нонна Стефанова, 5 канал
  Попередній матеріал
  На 12% здорожчала нафта через конфлікт у Палестині
  Наступний матеріал
  Мешканці вцілілих під`їздів у Євпаторії просять про відселення
  Теги:
  Loading...