5.ua

До 13-ти зросла кількість жертв тайфуну «Хайян» у В’єтнамі [відео]

   

  Тайфун «Хайян» вирує у В’єтнамі. Постійно зростає кількість жертв і поранених унаслідок негоди. Упродовж доби на півночі країни випало тридцять сантиметрів дощу. Місцеві дороги затопило. Шлюзи дамб ледве витримують натиск води. У школах тимчасово призупинили заняття.

  Нгуен Мамх Чин, місцевий мешканець: «Тайфун ударив по нас на світанку. Вітер повиривав із корінням багато дерев. Окрім шкіл, не працюють і крамниці та інші приватні фірми».

  Учителька: «Школа не працює, але ми, вчителі, прийшли до навчального закладу, щоби прибрати його від бруду, який приніс тайфун».

  Кількість випадків мародерства з кожною годиною зростає у філіппінській провінції Лейте, яка зазнала найпотужнішого удару тайфуну. У місті Таклобан, яке зруйноване на вісімдесят відсотків, поліція вже не здатна забезпечити повний порядок. Правоохоронці почали діяти згідно до обставин і трактувати раніше встановлені правила відповідно до умов природної катастрофи.

  Елмер Сінко, шеф поліції: «Якщо ми бачимо немісцевих, які крадуть речі, то затримуємо їх. Коли ж жителі міста беруть зі зруйнованих крамниць життєво необхідні товари, наприклад, їжу, питну воду та ліки, ми їх не чіпаємо. Але арештовуємо й тутешніх, якщо бачимо, що вони виносять електроніку чи коштовності».

  Арнольд Балдеско, місцевий мешканець: «Спочатку поліція не хотіла відкривати для нас автомобільну заправку. Але ми переконали правоохоронців, що нам потрібен бензин для відселення з майже повністю зруйнованого міста. Там більше не залишилося їжі. Ми поїдемо звідси й нарешті знайдемо хоча б якісь продукти».

  Потерпає від тайфуну «Хайян» і південь Китаю. У провінціях Гуансі внаслідок нього вже загинули кілька людей. Через потужні зливи значну частину доріг у регіоні затопило. Місцева влада закликала рибалок не виходити в море. Синоптики прогнозують, що негода піде з Піднебесної упродовж наступної доби.

  Олександр Войтко, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Вирок посадовцям «Дніпрогазу» оголошують у суді Запоріжжя [відео]
  Наступний матеріал
  У Єгипті скасували режим надзвичайного стану
  Теги:
  Loading...