Дипломатичний скандал в Ірані набирає обертів

  Дипломатичний скандал в Ірані набирає обертів. Велика Британія відкликала з країни дипломатичний корпус у повному складі. На такий крок британці пішли після вчорашнього погрому посольства Сполученого Королівства у Тегерані.

  Британії увірвався терпець. Сполучене Королівство призупиняє дипломатичні відносини з Іраном і відкликає усіх працівників посольства. Напередодні розлючена юрба іранських студентів захопила кілька корпусів британського дипломатичного представництва. Вони виступали проти економічних санкцій з боку Британії. Нападники закидали посольство камінням, розбили шибки та спалили британський прапор. Наостанок протестувальники винесли з будівлі посольства стоси документів і спалили їх. Правоохоронці змогли впоратися з активістами - лише за кілька годин.

  Мейсамі, протестувальниця: "Британці мусять піти туди, куди й американці тридцять років томУ, спакувати валізи у цьому шпигунському кублі та піти".

  Прем`єр-міністр Британії Девід Кемерон попередив Іран, що вчорашні дії отримають серйозні наслідки. Рада Безпеки ООН засудила погроми. Оприлюднену заяву неочікувано підтримали всі 15 членів РадБезу, включно з Росією і Китаєм.

  Жозе Філіпе Мораес Кабрал, президент Ради Безпеки ООН: "Члени Ради Безпеки жорстко засудили напади на посольство Великої Британії у Тегерані. Ми нагадуємо про фундаментальний принцип недоторканності дипломатичних представництв і закликаємо зробити все можливе, щоби захистити їх від будь-яких нападів".

  Захоплення британського посольства нагадало Сполученим Штатам події з власної історії. У 1979 році в Тегерані розтрощили американське посольство. Президент Барак Обама назвав поведінку нападників неприйнятною і закликав покарати винних у погромах.  

  Барак Обама, президент Сполучених Штатів Америки: "На владі Ірану лежить відповідальність захищати дипломатичні представництва. Це - основне міжнародне зобов`язання, якого мають дотримуватися всі держави. Те, що бутнівники спромоглися захопити і підпалити посольство, означає, що іранська влада не дотримується своїх міжнародних зобов`язань".  

  Напад на будівлі британської амбасади - засудили також - країни Євросоюзу і Росія. У відповідь на шквал міжнародної критики, іранське МЗС вибачилося за погром. 

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  ПФ судитиметься з чорнобильцями та афганцями
  Наступний матеріал
  Нові сутички у Каїрі
  Теги: