Дії Росії в Грузії на саміті ШОС підтримав лише Казахстан

  Азія промовчала. Країни ШОС - Шанхайської організації співробітництва - не висловили офіційної підтримки дій Росії на Кавказі. Саміт, від якого Москва чекала багато, закінчився пшиком. Лідери країн-учасниць ШОСу висловлювали глибоку стурбованість ситуацією, але про відкриту підтримку заявив лише президент Казахстану. Нурсултан Назарбаєв сказав, що без Москви в Південній Осетії та Абхазії не було б миру. Однак ця заява - не є офіційним визнанням незалежності бунтівних грузинських республік.
  Різні погляди від одних і тих самих політиків отримала Росія на саміті шанхайської Організації Співпраці. Вже по завершенню офіційної частини зустрічі деякі політики все-таки висловили свою підтримку Москві. Так, на двосторонній зустрічі президентів Росії та Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив Дмитру Медведєву - Казахстан підтримує дії Росії на Кавказі.

  Нурсултан Назарбаєв, Президент Казахстану: "И я поражаюсь, что Запад проигнорировал сам факт нападения грузинских вооруженных сил на мирный город Цхинвали. Я считаю, что все последующие меры России были направлены то, чтобы остановить кровопролитие простых жителей этого многострадального города".

  А от на самому саміті учасники поводилися стриманіше. Жодних гучних заяв у Душанбе так і не пролунало. Найбільше Москва очікувала на підтримку Пекіна. Однак, представники Піднебесної висловилися дуже обережно. В Китаї до проблеми територіальної цілісності ставляться вкрай серйозно, в країні існує кілька власних проблемних регіонів. Тож різкою заявою на саміті так і залишилося звинувачення Дмитра Медведєва на адресу Заходу.

  Дмитро Медеведєв, президент Росії: "И примером таких преступных и безответственных действий стала грузинская агрессия против Южной Осетии. Хорошо известно, кто попустительствовал властям Грузии и даже подстрекал их, при этом преследуя свои цели. Такое поведение непозволительно и должно самым серьзным образом пресекаться".

  У фінальному комюніке країни ШОС - а це, окрім Росії - Китай, Казахастан, Киргизстан, Таджикистан і Узбекистан - йшлося лише про стурбованість ситуацією на Кавказі. Жодної чіткої підтримки Москва так і не отримала. У фінальному повідомленні зібрАння йдеться про підтримку територіальної цілісності держав, а також засудження силових методів врегулювання конфліктів. Адже це шкодить комплексному врегулюванню конфліктів. 

  Олександра Ткаченко, Дар`я Тарадай, 5 канал
  Попередній матеріал
  В ООН відмовились слухати представників П.Осетії та Абхазії
  Наступний матеріал
  Виставка Олени Яблонської відкрилася в Києві
  Теги:
  Loading...