polit.ru

Держдеп США про віднесення російського "Левада-центр" до "іноземних агентів": вважаємо такі дії невиправданими

  У США висловили занепокоєння російським законом про іноземних агентів

  У Росії неурядову організацію "Левада-центр" визнали "іноземним агентом". У США вже засудили відповідне рішення. Про це повідомив офіційний представник Держдепартаменту США Марк Тонер, передає "Інтерфакс-Україна".

  Раніше у мін'юсті Росії заявили про те, що некомерційна організація виконує функції іноземного агента. Така заява з’явилася після проведення "позапланової перевірки" у "Левада-центрі".

  Водночас, у США висловили занепокоєння у зв'язку з внесенням "Левада-центру" до списку організацій – іноземних агентів.

  "Ми глибоко стурбовані рішення уряду РФ визнати "Левада-центр" так званим "іноземним агентом". "Левада-центр" є поважною міжнародною інституцією із проведення опитувань громадської думки, відомою своєю ретельною та якісною роботою", – зазначив Тонер у вівторок, 6 вересня, на брифінгу у Вашингтоні.

  Крім того, представник Держдепу наголосив, що опитування громадської думки є важливим інструментом у будь-якій країні, яка прагне дотримуватися демократичних стандартів відкритості, підзвітності влади та свободи наукових досліджень. "Росії слід підтримувати ці принципи, а не боротися із ними", – сказав він.

  Тонер також додав, що російський закон про іноземних агентів наражає на небезпеку розвиток різноманітних недержавних та інших демократично налаштованих громадських організацій РФ.

  "Ми висловлювали наше занепокоєння стосовно закону про іноземних агентів на різних рівнях. Ми переконані, що дії, вчинені проти "Левада-центру" є невиправданими, зважаючи на його функції. Ми взагалі стурбовані застосуванням закону, який, схоже, загрожує недержавним та іншим продемократично налаштованим організаціям РФ", – додали у Держдепі.

  Попередній матеріал
  Спецоперація в Одесі: що насправді сталося в готелі Villa le Premier
  Наступний матеріал
  САП форсуватиме усі провадження, що знаходяться в судах – Холодницький

  Рейтинг підтримки Путіна наблизився до 90 % - "Левада-центр"

  У Москві тисячі людей протестували проти репресивних "антитерористичних законів"

  Держдума РФ схвалила репресивні "антитерористичні закони": відтепер "недонесення" – злочин

  Держдума РФ в остаточному третьому читанні прийняла "податок на Google"