5.ua

Держдепартамент вважає, що журналісти LifeNews могли бути причетними до контрабанди зброї

  Офіційний представник Держдепартаменту США Дженніфер Псакі вважає, що затримані на Сході України журналісти російського телеканалу LifeNews могли бути причетними до підривної діяльності в регіоні і контрабанді зброї.


  "В багажнику їхнього автомобіля знаходилися переносні зенітно-ракетні комплекси в момент їх затримання. Це викликає у нас ряд питань про цих осіб, про те, чи дійсно вони є журналістами", - заявила Псакі, посилаючись на дані СБУ.

  Як зазначає Lenta.ru, керівництво телеканалу вже відреагувало на заяву Псакі та звернулося до Держдепартаменту з проханням надати докази того, що журналісти приїхали в Україну супроводжувати терористів.

  Нагадаємо, кореспонденти LifeNews були затримані в Краматорську в неділю, 18 травня, разом із сепаратистами при підготовці збройного нападу на аеродром. Згодом вони були доставлені в Київ для допиту.

  За версією Міноборони, журналісти входили до складу загону ополченців і вели підготовку до штурму. Окрім того, в РНБО заявили, що російські журналісти Олег Сидякін та Марат Сайченко надавали інформаційне сприяння тероризму.

  Згодом затривані зізналися, що прибули в Україну не як журналісти. В СБУ повідомили, що насправді затримані приїхали супроводжувати і
  висвітлювати незаконну діяльність терористів у Слов'янську.
  Попередній матеріал
  Половина мешканців Донбасу підтримують вибори президента - КВУ
  Наступний матеріал
  ООН: Кількість внутрішніх біженців в Україні досягла 10 тисяч осіб