5.ua

ООН: Кількість внутрішніх біженців в Україні досягла 10 тисяч осіб

  В Управлінні ООН у справах біженців (УВКБ) відзначають зростання кількості внутрішньо переміщених осіб в Україні.


  Переміщення людей почалося ще до березневого референдуму в Криму, і відтоді потік вимушених переселенців невпинно зростає. За даними Управління, кількість внутрішніх біженців вже досягла 10 тисяч. УВКБ разом із місцевими органами влади і партнерами з числа НУО надає їм допомогу, повідомляє Центр новин ООН.

  За даними УВКБ, більшість вимушених переселенців – етнічні татари, але останнім часом зростає кількість переміщених українців, росіян і змішаних сімей. Майже третина з них – діти. Причому, багатьом довелося бігти двічі: спочатку з Криму - на схід країни, а потім звідти - у західні і центральні регіони. Так, у центр України перебирається 45% внутрішньо переміщених осіб, на захід – 26%. Разом з тим, дехто знайшов прилисток у південних і східних регіонах. Кількість українців, які шукають притулку в інших країнах, – як і раніше невелика.

  "Переселенці розповідають нам, що покинули свої оселі або через прямі погрози, або з остраху переслідування і страху за власну безпеку. Є повідомлення про те, що багато хто одержував погрози телефоном, у соціальних мережах або письмо", - повідомив на брифінгу в Женеві прес-секретар УВКБ Адріан Едвардс.

  Він додав, що люди побоюються переслідувань за етнічною або релігійною ознакою, а у випадку журналістів, правозахисників й інших представників інтелігенції – через їхню громадську або професійну діяльність.
  Попередній матеріал
  Держдепартамент вважає, що журналісти LifeNews могли бути причетними до контрабанди зброї
  Наступний матеріал
  "Поїзд дружби" прибув зі Львова до Одеси – попри перешкоди і мінування
  Теги:
  Loading...