День протидії дитячій праці відзначає світова спільнота [відео]

  День протидії дитячій праці відзначає світова спільнота. Утім працю найменших використовують у багатьох країнах Африки, Азії та Латинської Америки. У Ємені ж кожен 10-ти працівник - дитина.

  10-річний Сабер прокидається щоранку о 7-й. Утім, на відміну від більшості однолітків, хлопчик замість іти до школи працює у гаражі Сани, столиці Ємену. Робочий графік дитини не змінюється уже 3 роки.  По 17 годин щодня він ремонтує автомобілі. За 1 день роботи Сабер отримує менше 5-ти доларів. Частину грошей передає додому матері, яка живе у провінції, щоб допомогти прогодувати родину.

  Сабер аль Наґаши, неповнолітній працівник: "Звісно, я іще дитина та не маю багато працювати. Це мають робити дорослі. Але на що мені жити, якщо я не працюватиму?"

  Таких, як Сабер, працюючих дітей у Ємені - мільйон шістсот тисяч. І щороку їхня кількість зростає на 3 відсотки.

  Муна Алі Салем, працівник міністерства праці: "Працюючі діти мають довгі робочі зміни. Вони виконують все, що їм наказує роботодавець і це відрізняє їх від дорослих працівників. Тому попри ріст безробіття, збільшується кількість працюючих дітей".

  Іще 14 років тому країна підписала трудовий кодекс Міжнародної організації праці, який забороняє використання дитячої праці, Для імплементації норми уряд розробив спеціальну програму. Запровадивши її, міністерство соціальної політики та праці планує щороку забирати з вулиць і повертатити до шкіл 3 тисячі дітей. Однак Сабер до школи повертатися не збирається.

  Сабер аль Наґаши, неповнолітній працівник: "Я хочу стати механіком, фаховим автомобільним інженером. Хочу мати власний будинок і здійснити мрії власними силами".

  За даними минулого року, кожен десятий працівник Ємена - дитина.

  Мирослава Пеца, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Кучма закликав парламентаріїв шукати компромісів [відео]
  Наступний матеріал
  Стець вважає, що спікер не уповноважений забирати посвідчення у депутатів [відео]
  Теги: