Делегація МАГАТЕ інспектує японські АЕС

  Делегація МАГАТЕ інспектує ядерні реактори у Японії. У п’ятницю фахівці Міжнародної агенції з атомної енергії прибудуть на зруйновану АЕС "Фукусіма-1". До того - відвідають іще дві атомні станції.

  "Результати інспекції мають стати уроком для цілого світу, як уберегтися від подібних аварій" - заявив голова делегації. Звіт представлять 20-го червня на міжнародній конференції у Відні, ще раніше його передадуть японському урядові.

  Міжнародна агенція із атомної енергії перевіряє у Японії загрозливу звістку - розплавлення паливних стержнів у другому та третьому енергоблоках АЕС "Фукусіма-1". Раніше повідомлялося, що подібне лихо сталося лише у першому енергоблоці. Але нові тести дали підставу думати інакше. Якщо інформація про кілька розплавлених стержнів підтвердиться - значить, наслідки аварії на "Фукусімі" - гірші, аніж вважали раніше.

  Майкл Вайтман, представник МАГАТЕ: "Поки що не можу висловити Вам жодної позиції, ми на етапі збору інформації. Іще будуть дискусії, візити на ядерні об’єкти у четвер і п’ятницю. А тоді ми усе підсумуємо, щоб зрозуміти - які уроки можна дістати, уроки - для цілого світу".

  Делегація МАГАТЕ складається із міжнародних експертів із Франції, Китаю, США та Росії. Вони пробудуть у Японії до другого червня. У програмі інспектування - візити на японські АЕС "Токаімура", "Фукусіма-2" та "Фукусіма-1". А також - зустрічі із високопосадовцями: політиками і представниками компанії-оператора пошкодженої Фукусіми. Звіт про результати інспекції МАГАТЕ представлятиме двічі: за день до від’їзду - японському урядові, а 20-го червня - міжнародній спільноті на спеціальній конференції у Відні. 

  Роберт Дуярич, фахівець інституту Сучасних азійських студій: "Найважливіше те, як японський уряд переосмислить свої дії під час непередбаченої кризи. І не лише у ядерній індустрії, але й у інших галузях. Бо це - очевидна проблема влади. Я не звинувачую, власне, прем’єра, Наото Кана, адже він успадкував цю систему, яка діяла роками. Це - неспроможність уряду швидко встановити контроль над певною проблемою, брак централізованого контролю".

  Аварія на "Фукусімі-1" сталася 11-го березня, після потужного землетрусу та цунамі. Стихія знищила системи охолодження. І це - головна причина розплавлення паливних стержнів. Взяти ситуацію під контроль вдалося не одразу. Викиди радіації, за оцінками японського уряду - становлять одну десяту від ураження, спричиненого Чорнобилем.

  Нонна Стефанова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Іващенка повернули з лікарні швидкої допомоги до СІЗО
  Наступний матеріал
  Завтра у Франції стартує саміт "Великої вісімки"
  Теги:
  Loading...