Cутички в Киргизстані: загинули 37 людей, 300 поранені (відео)

  Суперечливі дані надходять з Киргизстану. Агентство Інтерфакс повідомляє, що у східному районі міста Ош - де живуть узбеки та киргизи - тривають сутички. Загалом внаслідок нічних зіткнень загинуло 37 осіб - за даними мінохорони здоров`я Киргизстану. Ще понад 300 - поранені. Наразі життя у місті - паралізоване, закриті крамниці та базари, чимало з них - пограбовані. У місті відсутнє елетропостачання, не працюють телеканали.

  Зруйновані будівлі  та побиті автомобілі - у місті Ош знову спалахнули масові заворушення. Ще вночі натовп молодиків розпочав погроми. Залізною арматурою вони трощили крамниці, кав»ярні, підпалили узбецький драмтеатр і будівлю філармонії. Тимчасова влада намагається взяти ситуацію під контроль.

  Роза Отунбаєва, голова тимчасовго уряду: «Правительство работало всю ночь. С двух часов объявлен комендантский час и чрезвычайное положение. В районы беспорядков для стабилизации ситуации направлены необходимые силы – спецназ и внутренние войска».

  Влада вже заявила – що ситуація стабілізувалася. Втім, подекуди у місті Ош ще лунають постріли.  Наразі вулиці міста патрулюють численні загони міліції. У центрі Оша стоїть бронетехніка. З повітря за ситуацією пильнують військові гелікоптери. Місцевий аеропорт закрили на невизначений термін. Усі літаки спрямовують на посадку до Бішкека.

  Бактибек Алимбеков, заступник міністра внутрішніх справ Киргизстану: «Усі силові структури працюють у посиленому режимі. міска владі, територіальні комітети почали проводити роз`яснювальну роботу серед населення. ситуація вже зрушила у бік стабілізації. Втім, спроби знову розпалити конфлікт досі є. зараз не тільки у місті Ош, але й в Узгені, карасуйському та Араванському районах також запроваджено комендантську годину».

  Учасники заворушень поки що не висували жодних вимог. Тимчасова влада припускає - нічні сутички мають міжетнічний характер і спровоковані кримінальними конфліктами. Ситуацію у Киргизстані обговорювали і на саміті Шанхайської організації співпраці, що триває у Ташкенті. Там не виключають, що заворушення спровоковані референдумом щодо нової конституції. Всенародне опитування призначили на 27 червня. Усі члени ШОС – відрядять до Киргизстану спостерігачів.

  Ганна Ільїних, 5 канал

  Попередній матеріал
  Загинула правнучка Нельсона Мандели
  Наступний матеріал
  У Києві знищують парк (відео)
  Теги: