Conflict Intelligence Team: Новітній російський Мі-35 у Сирії збили "свої"

Російська пропаганда збрехала про модель, приналежність і обставини збиття вертольота у Сирії

Експертно-журналістська група Conflict Intelligence Team оприлюднила власний аналіз наявної інформації про збиття російського вертольота у Сирії 8 травня. Кремлівський офіціоз спочатку не визнавав втрати гелікоптера взагалі, але під тиском доказів та оприлюдненого відео заявив, що вертоліт – сирійський Мі-25, а загиблі пілоти – російські "інструктори". Однак оприлюднення прізвищ загиблих дозволило ще напередодні дозволило встановити, що один із убитих пілотів – командир елітного полку армійської авіації ЗС РФ, і, ймовірно, найвищий за рангом убитий у Сирії російський інтервент, який у 2008-му брав участь у вторгненні до Грузії. Також у Міноборони РФ запевнили, що вертоліт був начебто збитий американською протитанковою ракетою TOW.

Експерти Conflict Intelligence Team проаналізували наявне відео, і прийшли до висновку, що вертоліт – не Мі-25, а новітній російський Мі-35, якого немає на озброєнні сирійської армії, тож він може бути виключно російським. Інший висновок – є підстави говорити, що гелікоптер був збитий "дружнім вогнем" ще одного російського вертольота, який летів ззаду-згори і займався тим же, чим перший – вів вогонь некерованими ракетами по наземних цілях.

/
/
/

"Російське військове відомство заявляє, що вертоліт був збитий з американського важкого протитанкового ракетного комплексу TOW. Однак, за час проведення російської кампанії в Сирії не було жодного повідомлення про захоплення бойовиками ІДІЛ комплексів TOW або появу їх на озброєнні терористичної організації. Крім того, ракети TOW, як і інші ПТУР, керовані по проводах, через обмежену швидкість і маневреність не в змозі вражати ударні вертольоти при штурмовці", – пишуть експепрти. Вони також спростовують можливість збиття вертольота протиповітряною ракетою – через відсутність інверсійного сліду ракети на відео.

"На відео можна помітити, що безпосередньо перед катастрофою вертоліт стріляє НКРСами (некерованими реактивними снарядами), при цьому після кожного пострілу в повітрі залишається шлейф диму, що йде нижче фюзеляжу вертольота. Однак в момент ураження рульового гвинта вертольота ми бачимо, що від снаряда тягнеться такий же шлейф диму, що йде від об'єкта трохи вище фюзеляжу ураженого вертольота", – зазначили у CIT.

/
/
/
/

"Сукупність цих факторів дозволяє як мінімум серйозно розслідувати версію, що вертоліт Мі-35М був випадково збитий в результаті пуску веденим вертольотом некерованою авіаційної ракети (НАР, вона ж НКРС). В ході ведення бою ведучий вертоліт міг випадково потрапити на лінію вогню веденого вертольота, який йшов слідом трохи вище ведучого. Це пояснює і той момент, чому ІДІЛ не опублікувала фотографії і відео уламків вертольота, не опублікувала відеозапис безпосередньо пуску ракети ПТРК/ПЗРК, а також чому відео не було опубліковано відразу", – підсумували експерти.

Сьогодні ж власний аналіз як обставин інциденту, так і етапів кремлівського намагання замовчати ситуацію оприлюднив український журналіст Юрій Бутусов. За його даними, убитий російський полковник брав участь у щонайменше 5-х війнах, а 393-тя авіабаза у Краснодарському краї у 2013-2016 роках під його керівництвом модернізувалась для дій проти України. Журналіст припускає, що полковник міг брати участь у кількох бойових епізодах на Донбасі, коли проти українських бійців діяли російські вертольоти.

Попередній матеріал
"Відправили на Донбас на практику" – волонтери зібрали чергові докази присутності вояків РФ на сході України
Наступний матеріал
Ситуація в АТО загострилась: ворог атакує частіше і здебільшого із важкої зброї

З'явилося відео ураження російського вертольота в Сирії

У Сирії збили російський вертоліт – убито командира полку ЗС РФ

У Сирії армія Асада розбомбила медцентр та школу

Правозахисники: У Сирії внаслідок урядових та російських авіаударів загинуло щонайменше 82 особи

У Сирії знищили групу солдатів ЗС РФ, щонайменше один з них воював на Донбасі

Росія опосередковано підтвердила використання у Сирії касетних бомб