Число жертв стихійного лиха у Японії сягнуло 5 тисяч осіб

  Уже до 5-ти тисяч зросла кількість жертв стихійного лиха у Японії. У списках зниклих безвісти - майже дев`ять тисяч імен. Близько двох із половиною тисяч осіб - травмовані. Рятувально-пошукові операції не припиняються ні на хвилину. Водночас, територію країни і досі трусить. Сьогодні біля східного узбережжя острова Хонсю стався новий землетрус.

  На допомогу японським рятувальникам прибули бригади з близько півтора десятка країн. Шанси знайти під уламками живих на шостий день після удару стихії значно зменшилися. Втім, пошукова операція не припиняється, попри сильні снігопади та загрозу радіаційного ураження.

  Ніл Пікерсгілл, британський рятувальник: "Стихія просто зрівняла містечко Камаіші з землею. Від будинків залишилися лише фундаменти. Наша група з шести людей шукає тут тих, вто міг вижити".

  Рассел Гуден, британський рятувальник: "Все виглядає дуже погано. Втім, хоч маленька надія - залишається завжди. Тож ми продовжуємо пошуки".

  Людей, які  пережили стихію, але втратили житло, поселили у тимчасових евакуаційних центрах. Їх на південному сході країни - близько двох з половиною тисяч. Близько півмільйона людей сплять просто на підлозі, скаржаться на брак харчів і медикаментів, та перебої з опаленням та електропостачанням.

  Постраждалий: "Кожна людина отримує по три літри питної води на добу. Сподіваємося, цього вистачить".

  У вкрай складних умовах - кожен докладає максимальних зусиль, щоби хоч якось покращити ситуацію. Японські медіа розповіли зворушливу історію про лікаря, який три доби після удару стихії залишався на робочому місці і надавав допомогу постраждалим. Він не полишив клініку навіть попри звістку про те, що в день землетрусу у нього народився син. Дитину назвали Рей - японською це "промінь надії".

  Такеші Кано, лікар: "Моя справа - полегшувати страждання людей. Що б не сталося - необхідно просто іти вперед і виконувати свою роботу. Народження сина дало мені нову надію".

  Землетрус магнітудою 9 та руйнівне цунамі вдарили по Японії 11 березня. Підземні поштовхи меншої потужності у регіоні досі не припиняються. Сьогодні біля східного узбережжя японського острова Хонсю стався новий землетрус - магнітудою 5,7. Його епіцентр - у ста п`ятдесяти кілометрах від центру префектури Івате.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Москаль: Скандал довкола Ландика – абсолютна провокація
  Наступний матеріал
  Японські військові знову намагаються охолодити "Фукусіму-1"
  Теги: