Число жертв повеней на Балканах зросло до 39 осіб

  З найсильнішою повінню у своїй історії продовжують боротися держави Балканського півострова. За 5 днів вона забрала 39 життів, змусила десятки тисяч людей знятися з місця. Багатьом із них не буде куди повертатися, адже негода триває, а понад сотня тисяч будинків уже знищені.


  Ані бурхливих потоків, ані рясних злив – у сербському місті Обреновач нині майже затишно. Ошатні будиночки, зелені дерева, світить сонце. От тільки дороги – залиті каламутною водою, разом з машинами. Пройти чи проїхати – непросто. На військових, що допомагають місту – високі гумові чоботі. Попереду машин – спеціальні сітки, щоби проціджувати воду. Хтозна, що там плаває – у цій брудній воді.

  В такому спорядженні вояки розвозять харчі містянам, що не схотіли евакуюватися. Таких вистачає. З 25-ти тисяч виїхала тільки третина.

  Найупертіше тримаються домівок старші люди. Їх виносять з підтоплених хат на руках.

  В боснійському селищі Topcic Polje – води вже немає. Але повертатися його мешканцям немає куди – зсуви ґрунту практично зрівняли село із землею. Бруду й землі намило стільки, що від деяких хат видно тільки дахи.

  Рятуватися особливо немає куди. Зсуви й повені загрожують усьому регіону. Місту Тузла, для прикладу, загрожують шість сотень зсувів, у небезпеці опинилися сотні будинків. Дороги пошкоджені, водогін теж. Збитки сягнуть десятків мільйонів євро.

  Захищають майно, а найголовніше – життя своїх співвітчизників – тут самотужки. Що в Боснії і Герцеговині, що в Сербії – люди масово кидаються на допомогу сусідам.

  Окрім місцевих волонтерів і військових до протистояння зі стихією долучилися й європейські сусіди. Здебільшого – фінансово. Допомогу на Балкани відрядив Євросоюз і окремі його члени. Скільки коштів знадобиться загалом – невідомо, адже, негода ще не відступила.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Під Москвою зіткнулися два поїзди, є загиблі
  Наступний матеріал
  "Донецька народна республіка" відкрила своє "представництво" у Ростові-на-Дону