Чилі та Аргентина потерпають від виверження вулкану [сюжет, відео]

  Від виверження вулкану Пуєуе потерпають Чилі та Аргентина. У регіоні порушене авіа- та наземне транспортне сполучення. Зараз хмара попелу рухається у бік столиці Аргентини. Через це найближчим часом країна може закрити повітряний простір.

  Дороги на кордоні Чилі та Аргентини вкриті товстим шаром попелу та каміння з вулкану Пуєуе. Проїхати тут неможливо. Заручниками стихії стали кілька далекобійників. Розчищати дороги їм допомагають рятувальники за допомогою важкої техніки. 

  Ернан де Сольмініак, міністр громадських робіт Чилі: "Зараз ми намагаємося виробити загальний план дій на уражених попелом територіях. Поки що важко сказати, скільки часу триватиме очищення доріг, але наші люди готові працювати цілодобово, щоби покращити ситуацію. Головне - щоби активність вулкану знизилася, і люди могли працювати безпечно".

  Не кращі справи і у повітряного транспорту у регіоні. Хмара вулканічного попелу рухається у бік столиці Аргентини. Потрапивши до турбін літаків, попіл може спричинити аварію. З огляду на це, у країні закрили вже шість аеропортів, тимчасово відклали польоти - ще у семи. Півдесятка авіакомпаній скасували свої рейси з міжнародного аеропорту Есейса у Буенос-Айресі. А найближчі до вулкану аргентинські населені пункти вкриті попелом, немов снігом. Виходячи на вулиці, люди змушені прикривати обличчя марлевими пов`язками. Поки місцеві чоловіки самотужки очищають вулиці від кучугур, жінки запасаються водою.

  Маркос Аррече, керівник національної гвардії Аргентини: "Ми будемо завозити питну воду до населених пунктів, засипаних попелом. Але, радимо людям витрачати її економно, допоки кризова ситуація не мине".  

  Чилійський вулкан Пуєуе прокинувся минулої суботи. Він викинув у повітря стовб попелу та диму заввишки у 10 кілометрів і примусив евакуювати близько 4-ох тисяч людей. Востаннє вулкан вивергався понад півстоліття тому.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Потужні повені у Китаї - щонайменше 14 загиблих
  Наступний матеріал
  "Apple" презентувала новий сервіс із зберігання файлів
  Теги: