Чи надавати Палестинській автономії статус держави-спостерігача в ООН вирішують на Генеральній асамблеї організації

  Чи надавати Палестинській автономії статус держави-спостерігача в ООН - вирішують у ці хвилини на Генеральній асамблеї Організації об’єднаних націй. Голосування має відбутися близько десятої години за Київським часом. Для надання статусу - потрібна проста більшість голосів, яку, за попередніми прогнозами - палестинській владі вдасться набрати. Категорично проти нового статусу виступають США та Ізраїль.

  Ще до початку голосування у Генасамблеї ООН - атмосфера на вулицях палестинських міст - святкова. Люди проводять мирні марші та демонстрації, закликаючи країни світу надати Палестинській автономії статус держави-спостерігача, хоча наразі - вона не є незалежною державою.

  Рула Майях, міністр з питань туризму Палестинської автономії: "Думаю, що це дуже важливий день для палестинців. Ми багато страждали та заслуговуємо на визнання нашої дуржави світом та свободу. І це голосування в ООН - перший крок до нашої незалежності".

  Надання статусу "країни-спостерігача" - не наблизить Палестину до власної державності - попереджає головний опонент цього голосування, Ізраїль. Такої ж думки - і Сполучені Штати, які вимагають від палестинського президента узагалі зняти це питання із порядку денного. У Білому домі вважають, що боротися за власну незалежність Палестинська автономія має не через статус в ООН, а через продовження процесу мирних переговорів із Ізраїлем.

  Марк Реґев, речник прем’єр-міністра Ізраїлю: "Єдиним шляхом до державності палестини є мирні переговори, національна єдність. В ООН - вони отримають лише папірець, резолюцію, а насправді - нічого не зміниться".

  Чимало держав Європи - навпаки - підтримують прагненння палестинців. Голосувати ЗА раніше пообіцяли Австрія, Греція, Данія, Ірландія, Іспанія, Португалія, Франція та Швейцарія. Прихильниками надання вищого статусу Палестинській автономії є і дві держави, що володіють правом ВЕТО у Раді безпеки ООН - Росія та Китай.

  Онґ Лі, речник МЗС Китаю: "Це юридичне право палестинців - заснувати незалежну державу. І Китай підтримує кроки у цьому напрямку, розуміє та поважає бажання стати державою-спостерігачем в ООН".

  Статус держави-спостерігача в ООН надасть Палестинській автономії низку повноважень. Зокрема - право звертатися до міжнародних інституцій, наприклад - у Міжнародний кримінальний суд. Саме це стримує від голосування "за" ті держави, які вважають, що палестинська влада після надання нового статусу - негайно подасть у Гаагу позов на Ізраїль. Палестинці ж обіцяють інше - негайно поновити мирні переговори з Ізраїлем, тільки-но автономія стане державою-спостерігачем при ООН.

  Нонна Стефанова, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Закрити небезпечне сміттєзвалище вимагають мешканці села Підгірці [відео]
  Наступний матеріал
  "Дніпропетровським терористам" зачитують обвинувачувальний висновок
  Теги: