Фото balkaninside.com

Чорногорія приєдналась до санкцій проти Росії в надії прискорити вступ до ЄС та НАТО

  Президент Чорногорії Філіп Вуянович заявив, що країна приєдналась до санкцій Євросоюзу проти Росії, щоб прискорити свій вступ до ЄС та НАТО.

  За словами президента, Подгоріца розраховує отримати запрошення на вступ до Північноатлантичного Альянсу вже у вересні.

  Необхідність введення візових і фінансових санкцій проти ряду громадян Росії у зв'язку з українською кризою президент Чорногорії Філіп Вуянович пояснив за підсумками зустрічі з президентом Австрії Хайнцом Фішером.

  "Чорногорія намагається активно прискорити процес вступу в ЄС. Ми з нетерпінням чекаємо запрошення на саміт НАТО у Великобританії. Якщо ми хочемо стати частиною великої родини, нам потрібно розділяти переконання цих країн з точки зору важливих міжнародних питань", - сказав Вуянович в інтерв‘ю місцевому виданню "Бліц".

  Нагадаємо, Чорногорія приєдналася до санкцій Євросоюзу проти Росії у понеділок, 19 травня. Між тим, президент запевнив, що цей крок не свідчить про зростання антиросійських настроїв балканської держави.

  Керівництво Чорногорії подало заявку на приєднання країни до ЄС у грудні 2008 року. Влітку 2012 року Брюссель і Подгоріца почали офіційні переговори з цього питання.

  Що ж стосується НАТО, як зазначає "Коммерсантъ" влада Чорногорії розраховують отримати запрошення про приєднання до альянсу на наступному саміті, який пройде у вересні в Уельсі.
  Попередній матеріал
  У Києві вшанували 153-тю річницю перепоховання Тараса Шевченка
  Наступний матеріал
  У столичному метрополітені вчились гасити пожежі