"Чорна п`ятниця" - перший день святкових розпродажів у США

  Споживацьке свято у Сполучених Штатах. У розпалі - так звана "Чорна п`ятниця" - перший день зимових розпродажів. Більшість крамниць сьогодні відчинилися ще затемно, а деякі - узагалі не зачинялися відучора.

  "Чорна п`ятниця" не внесена до офіційних календарів, але кожен торговець та покупець у США чекають її з нетерпінням - наприкінці листопада, одразу за Днем подяки. Просто з-за святкового столу мільйони американців рушають до крамниць й торговельних центрів. Черги до найвигідніших розпродажів займають ще з ночі.

  Цьогоріч деякі крамниці вирішили узагалі не зачинятися - як почали приймати покупців уранці четверга, так і продовжують - до пізнього вечора п`ятниці. Найбільший попит - на техніку та іграшки - знижки сягають 80-ти відсотків.

  Покупець: "Я примітив для себе - точніше для дружини - телевізор з діагоналлю 40 дюймів. А онук просив приставку Ікс-бокс. Поняття зеленого не маю, що воно таке, але до розпродажу коштувало 300 баксів".

  Продаючи товари за півціни, торговці не втрачають гроші, а заробляють. До того ж чимало. Разом із новенькими телевізорами, шалені покупці змітають і старомодні костюми, і залежані сувеніри. Деяким крамницям "П`ятниця" приносить до половини річних прибутків.

  "Чорна п`ятниця" цікавить навіть поважних фінансистів. Проте, вони не женуться за знижками, а стежать, як це роблять інші. За результатами п`ятничних торгів прогнозують увесь сезон розпродажів та - навіть розвиток американської економіки.

  Попередній матеріал
  Видано довідник розсекречених документів СБУ про Голодомор
  Наступний матеріал
  Відбувся черговий матч чемпіонату НХЛ
  Теги: