Члени ради безпеки ООН засудили дії сирійського режиму

  Понад 20 мирних жителів загинули під час придушення акцій протесту у Сирії. Про це повідомили представники сирійської опозиції, однак це офіційний Дамаск заперечує. Члени ради безпеки ООН засудили дії сирійського режиму та закликали терміново припинити вбивства та переслідування учасників протестів.

  Чинити опір сирійському режиму президента Башара Асада взялися не лише опозиція країни, але і світова спільнота. Так Євросоюз заморозив рахунки 30-ти урядовців, їм також заборонили в`їзд на територію ЄС.

  А США - заморозили американські рахунки найбільшого мобільного оператора Сирії та Комерційного банку держави. Рада безпеки ООН також засудила дії сирійського президента та закликала - припининити вогонь. 

  Філіп Пархем, представник Великої Британії у Раді Безпеки ООН: "Цілком очевидно, що сирійські війська не припиняють застосовувати силу проти мирних мешканців. За час заворушень у Сирії вбито близько двох тисяч людей, ще три тисячі - вважають зниклими безвісти. Десятки тисяч сирійців були змушені покинути свої домівки і стати біженцями. Ми наголошуємо: президент Сирії Башар Асад має припинити насильство і почати реформи, або ж полишити владу".

  Сирійський уряд як і раніше наполягає на тому, що мета військової операції - очистити країну від екстремістів, які загрожують мирному населенню. Посол в ООН від Сирії запевняє - його колеги прекручують факти та не знають справжньої ситуації в державі. 

  Башар Джафарі, посол Сирії в раді безпеки ООН: "Усі ці заяви про припинення вбивств не зовсім доречні. Опозиція маніпулює фактами та приховує важливу інформацію. Вони ігнорують позитивні реформи уряду Башара Асада і не помічають великий прогрес".

  Тим часом, Дамаск стверджує - що готовий до діалогу. На доказ - показово вивів війська з опозиційного міста Хама. Воно перебувало в облозі протягом 10 днів. Тепер, за словами президента Асада, жителям не загрожує небезпека від терористів, адже військову операцію там - завершили. 

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Своєрідний гід з`явився у Вінниці
  Наступний матеріал
  Всесвітньовідому пам`ятку і символ Нью-Йорка закрили на реконструкцію
  Теги: