Своєрідний гід з`явився у Вінниці

  І повертаємось до подій в Україні. Мобілка замість мапи. Своєрідний гід з`явився у Вінниці. Тепер туристи зможуть легко зорієнтуватися у місті завдяки мобільному телефону. Подільський туристичний центр розробив спеціальні Кью-Ар – коди. Їх встановили на кожному туристичному та муніципальному об`єкті міста. Відсканувавши цей знак мобільним телефоном з доступом до інтернету, турист одразу отримає інформацію про будівлю та місце свого перебування.

  Анастасія Мальцева до Вінниці приїхала з Хмельницького. Розповідає, в місті вона вперше - тому вирішила погуляти головною площею. На центральній вежі помітила QR- знак. Такі вона бачила за кордоном.

  Анастасія Мальцева, туристка: "Я гуляла парком Козицького і побачила коди, я раніше чула про них, але вони були за кордоном, я дуже здивована, що їх запроваджують тут у Вінниці". 

  Така незрозуміла на перший погляд табличка може мати багато інформації. Варто лише підійти до QR-коду та відсканувати його, як телефон видасть текст українською та англійською мовами. В ньому вказана адреса сайту, на якому розміщенна вичерпна інформація про будівлю. 

  Руслан Анфілов, начальник відділу у справах молоді та туризму Вінницької міської ради: "Витратили на нього не багато коштів, мова йде про те, що на ввесь проект ми витритмо від 5 до 10 тисяч гривень. І комунальне підприємство наше „Подільський туристичний інформаційний центр” буде інвестувати ці кошти".

  Електронні вказівники встановили на всіх туристичних об`єктах міста. Вінницькі чиновники кажуть, в майбутньому QR-коди можуть отримати ще ширше застосування.

  Олександр Риженко, директор департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради: "Ці технології увійдуть у нас зчитування не тільки інформації про певні місця, але й більш широко начинаючи від торгівлі і закінчуючи розвагами".

  Вінничанни ж про QR–коди поки що не знають, тому і на таблички уваги не звертають.

  Житель Вінниці: "Я перший раз чую про таке, я не знаю, не чув".

  Житель Вінниці: "Що за знаки я не знаю, а взагалі чим більше інформації тим краще і для людей і для підприємців у даний час".

  Тож поки що кодами користуються переважно іноземні туристи. Щороку до Вінниці їх приїздить близько трьох тисяч.

  Олена Бучацька,
  Ростислав Макогон, Вінниця, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Півтори сотні зірок західного шоу-бізнесу долучилися до порятунку Африки
  Наступний матеріал
  Члени ради безпеки ООН засудили дії сирійського режиму
  Теги: