Чільні політики світу все чіткіше формулюють вимоги до української влади [відео]

  Дві найбільші політичні фігури світу – чільники США та Німеччини – синхронно оприлюднили позиції щодо ситуації в Україні. Напередодні у щорічній промові про стан справ у державі вперше висловив думку Барак Обама.

  Барак Обама, президент США: «Наш альянс з Європою сильніший, ніж будь-коли. Ми підтримуємо усіх, хто бореться за демократію. В Україні ми виступаємо за принцип, згідно з яким усі люди мають право вільно висловлювати думки і впливати на майбутнє рідної держави».

  Саме Сполучені Штати першими вдалися до санкцій проти українських чиновників, яких пов'язують із застосуванням сили проти мирних демонстрантів. Вашингтон скасував візи низці можновладців, а напередодні на такий крок пішла й Оттава. В обох випадках – переконала запровадити санкції американську та канадську владу потужна українська діаспора.

  А вранці у Берліні під час своєї промови – про ситуацію в Україні говорила й канцлер Німеччини Ангела Меркель. Вона укотре запевнила, що двері ЄС залишаються для Києва відчиненими. А вибір між Брюсселем та Москвою, на думку пані Меркель, Україна має робити без ризику розриву відносин як із Заходом, так і зі Сходом.

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: «На тлі демонстрацій зараз стали можливими серйозні переговори між президентом та опозицією про необхідні політичні реформи. Німецький міністр закордонних справ, адміністрація канцлера та посольство у Києві підтримують мирне вирішення конфлікту і законні вимоги опозиції».

  Найкрасномовніше позицію щодо подій в Україні висловила президент Литви Даля Ґрібаускайте. Політик відвідала побитого «Беркутом» автомайданівця Ростислава Мельника. Хлопця прийняв на лікування шпиталь у Вільнюсі. Ґрібаускайте принесла активісту шоколад, попередньо отримавши дозвіл лікарів.

  Даля Ґрібаускайте, президент Литви: «Як ваше здоров'я після приїзду до Литви?»

  Ростислав Мельник, поранений активіст: «Я почуваюся досить добре, я хочу спати, але це не проблема. Проблема – ось тут і тут».

  Даля Ґрібаускайте, президент Литви: «Я хочу вам допомогти, а також вашим товаришам, які були з вами на Майдані, підтримати усім, чим можемо. Це наш обов'язок – допомагати тим, які бореться за свої країни та права людини і свободу слова. Я сподіваюся, що все буде добре і кризу все-таки буде врегульовано мирно. Тому що така брутальна сила, яку ми бачили – і, звичайно, я бачила ваші фотографії, вашу спину – це, звичайно, дуже жорстока сила, яка була показана».

  Тим часом, у Києві президент Янукович зустрічався з іноземними посланцями. Спершу – із верховним представником ЄС із питань закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон. Згодом – із спецпосланцем генсека ООН Робертом Серрі. Говорили про ситуацію в Україні.

  А у Страсбурзі, тим часом, готуються на випадок провалу переговорів влади та опозиції. У разі продовження кровопролиття – українську делегацію до Парламентської асамблеї Ради Європи можуть позбавити права голосу вже з наступної сесії. Такий проект резолюції щодо України підготував моніторинговий комітет ПАРЄ.

  Мирослава Пеца, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Активісти: звинувачення херсонського євромайданівця у вбивстві міліціонера – провокація
  Наступний матеріал
  Верховна Рада ухвалила закон про амністію версії Регіонів
  Теги:
  Loading...